Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

VIDEO: Helle-Moonika Helme: kellega Kaja Kallas pärast kõiki neid isiklikke ja madalaid solvanguid enam ühe laua taha istuks?

13.11.2019
Laadime sisu...

EKRE fraktsiooni aseesimees Helle-Moonika Helme leiab, et Kaja Kallas on poliitilisi oponente solvates põletanud kõik sillad, mida tal oleks vaja võimule pürgimiseks ületada.

ERR-i veebisaates “Otse uudistemajast” esinedes ütles Helle-Moonika Helme, et Kallas tegi oma erakonna isoleerimisega algust juba enne valimisi EKRE-t igati välistades – matemaatilisi tehteid tehes oleks ta võinud mingidki variandid lauale jätta. Karmi kriitikat sai Kallas temalt ka absurdsete riigi reetmise süüdistuste eest peaminister Jüri Ratase vastu.

Helle-Moonika Helme võttis ette ka hüpoteetilise valitsuse lagunemise võimaluse ja olukorra, kus Kallas peaks valitsuse moodustama. “Kellega Kallas ühe laua taha istub ja kellele otsa vaatab? Poliitika on küll läbirääkimiste kunst, aga kuskil lõpeb ka see ära. Kas pärast kõiki neid isiklikke ja madalaid solvanguid on tal võimalik kellegagi koostööd teha?” küsis EKRE poliitik.

Helle-Moonika Helme ütles, et usaldab isiklikult maaeluminister Mart Järvikut ja ka peaminister Jüri Ratase poolt kokku kutsutud ja riigisekretäri juhitava komisjoni uurimise tulemusi, sõltumata sellest, millisele järeldusele seal jõutakse.

Samas arvas EKRE saadik Mart Järviku loo taga võivat olla võimaluse, kus ametnikud sokutavad ministrile allkirjastamiseks ette pabereid, millele too nende lootustes pikemalt mõtlemata alla kirjutaks, kuid praeguse ministri puhul läks teisiti. “Sellest see protsess algaski, et minister vaatas, et siin paberites on midagi sellist, et ta ei peaks ja võibolla ei saakski alla kirjutada, ning ta hakkas selles osas nõu küsima,” märkis ta.

Helle-Moonika Helme kritiseeris ka prokuratuuri otsust alustada võimaliku huvide konflikti uurimist seoses maaeluministri endise nõuniku Urmas Arumäega, leides, et prokuratuur algatab liiga kergekäeliselt menetlusi, kus raisatakse riigi ressursse, solgutatakse inimesi ja lõpuks hakkab ametkond ise otsima võimalusi sellest sisutühjast asjast kuidagi välja tulla.

Helme sõnul rünnatakse EKRE-t rünnates kogu valitsust, kuid sellest hoolimata on valitsusliidus partnerite vahel usaldus ja valitsuse tervis hea. Opositsioon üritab tema sõnutsi koalitsiooni kogu aeg tule all hoida ja takistada tal töötamast. Nii näiteks muudeti Kert Kingo töö laimamise ja meediapeksuga sisuliselt võimatuks.

“Olen partneritele öelnud, et teie ministrid saavad rahus töötada sellepärast, et tuli on pidevalt meie peal,” lisas ta, täpsustades, et rünnatakse EKRE maailmavaadet, mille esindamiseks on rahvuskonservatiividel põhiseaduslik õigus.