Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

VIDEO | Henn Põlluaas: „Me võitleme edasi, me ei lase lõhkuda Eesti territoriaalset terviklikkust“

-
03.05.2022
Laadime sisu...

„Viimane aeg on selg sirgeks lüüa ja võtta tagasi allkiri sellelt häbiväärselt lepingult, mille koht on ajaloo prügikastis,“ ütles Riigikogu EKRE fraktsiooni esimees Henn Põlluaas pärast hääletamist, kus Riigikogu ei toetanud EKRE ettepanekut võtta tagasi allkiri Eesti-Vene piirileppelt. EKRE esitatud vastava eelnõu poolt hääletas 28 Riigikogu saadikut, vastu oli 53. Lisaks EKRE fraktsioonile hääletas poolt ka Isamaa fraktsioon.

Vastu olid niisiis Reformierakond, Keskerakond ja sotsid. „Sellega nad näitavad oma kahepalgelisust,“ kommenteeris Põlluaas.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Riigikogu fraktsioon kutsus valitsust üles tagasi võtma allkirja Eesti-Vene piirileppelt ning mitte nõustuma Venemaa jätkuva okupatsiooniga Tartu rahu järgsetel Eesti aladel.

Eesti–Vene piirileppe sõlmimine Eesti endise välisministri Urmas Paeti ja tema Vene kolleegi Sergei Lavrovi vahel on ränk viga. Selle lepinguga nõustub Eesti Vabariik Kremli seisukohaga, et Tartu rahuleping on oma kehtivuse kaotanud. Ühtlasi legaliseerib see alatiseks Venemaa jätkuva okupatsiooni Tartu rahu järgsetel Eesti aladel ja loovutab Narva tagused alad ja osa Petserimaast, võttes meilt ära igasuguse õiguse nõuda okupeeritud alade eest kompensatsiooni. Pole ühtegi sisulist põhjendust 5,2 protsendi Eesti riigi maa-ala, territoriaalvete ja õhuruumi võõrriigile loovutamiseks.