VIDEO Henn Põlluaas: see oli must päev Eesti demokraatiale

Eesti,

Riigikogu esimees Henn Põlluaas (EKRE) kõneles eile riigikogu saalis sellest, et tal on häbi nende pärast, kes hääletasid referendumi vastu hääletada või jätsid üldse hääletamata.

Henn Põlluaas: „Meil on laual eelnõu rahvahääletuse läbiviimiseks abielu teemal. See eelnõu ei oleks siin, kui 2014. aastal ei oleks tänane opositsioon võtnud vastu kooseluseadust, millega sõideti üle valdava enamuse Eesti rahva tahtest ja jõhkral kombel suruti see kooseluseadus peale, mille tagajärjel on Eesti ühiskond lõhestunud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kooseluseaduse vastuvõtjad ei ole varjanudki oma eesmärki: seda, et tegelikult taheti niiöelda väikeste sammudega liikuda sinnapoole, et seadustada homoabielu. Tänaseks on kapist välja tuldud, seda täiesti avalikult tunnistatud mitme poliitiku poolt ja seda näitab ka väga hästi sotside algatatud petitsioon homoabielu seadustamiseks, millega on ühinenud sotsid, mida toetavad Reformierakond ja Eesti 200. Rääkida sellest, et abielureferendumi vajadus puudub, on täiesti nonsenss, sellepärast et just nimelt see tingibki vajaduse anda abielule põhiseaduslik kaitse rahvahääletuse teel. Jutud mingisugusest abielu võrdsusest ja sellest, et kelleltki võetakse õigusi sellega ära, on puhas absurdiklassika, sest mitte kelleltki ei võeta mitte mingisuguseid õigusi ära.

Mis asi on abielu võrdsus? No andke andeks! Kas samasoolised paarid on võimelised lapsi saama, nii nagu meie põhiseadus ütleb sättes, et perekond on riigi kaitse all kui institutsioon, mis tagab meie ühiskonna kestvuse ja järjepidevuse ja jätkuvuse.

Nii et abielureferendumit on vaja. 72% Eesti inimestest tahab seda abielureferendumit. 63% inimestest on küsitluste järgi toetamas seda. Ja nüüd tahetakse see prügikasti visata, järjekordselt võtta rahvalt ära õigus otsustada riigielu olulistes küsimustes ja jälle teerulliga rahvast üle sõita. Kogu selle eelnõu käsitlemist on kandnud häbiväärne obstruktsioon, enneolematu obstruktsioon, mida me oleme näinud siin, ligi 10 000 muudatusettepanekut, millest üks on jaburam kui teine. Kas muru peaks olema rohelisem? Kas keelata ära valge saia söömine? Kas naised tohivad süüa enne mehi? Pluss tohutu suur hulk põhiseaduse ja inimõiguste vastaseid ettepanekuid, et riigikogu liige võib olla ainult mees või naine. Kas me peaksime loobuma kõikidest põhiseaduslikest normidest? Kas inimesi tohib diskrimineerida soo, usu, ma ei tea, mis tunnuste põhjal. Aga mis veel hullem, kas Eesti peaks liituma Venemaaga? Kas me peaksime astuma välja NATOst? Kas me peaksime kõikidest oma liitlastest loobuma? Midagi häbiväärsemat, midagi õudsemat riigikogu liikmete suust ei ole võimalik kuulda. Ja kõik need ettepanekud on esitatud ametlikult, allkirjastatult põhiseaduskomisjonile. See ei ole nali.

Ja sellega seoses on täna veel ajalooline päev. Ma ütleksin, must päev Eesti demokraatiale. Kui riigikogu juhatus tegi otsuse, et riigikogu liikmed ei esitaks põhiseadusevastaseid solvavaid, meie julgeolekut kahjustavaid ja Eesti mainet kahjustavaid otsuseid, et obstruktsioon ei tohiks minna nii kaugele, et see seiskab riigikogu seadusandliku tegevuse, siis teie hääletasite selle otsuse maha.

Mida see tähendab? Igaüks teist, kes sellele vastu hääletas, hääletas selle poolt, et edaspidi riigikogus esitataksegi põhiseadusevastaseid ettepanekuid, meie julgeolekut kahjustavaid ettepanekuid, solvavaid ettepanekuid. Te tahate teha riigikogust riigi vaenlase number ühe.

Ma nimetaksin seda, mis toimus täna, revolutsiooniks ja riigipöördeks. See on must päev Eesti demokraatiale. Eesti Vabariigi Riigikogu eesotsas Reformierakonnaga, sotsiaaldemokraatidega ja häbiväärselt Keskerakonnaga, kes ei julgenud hääletada, kes aralt tõmbas saba jalge vahele ja jooksis saalist välja, võttis riigikogu vastu sellise otsuse. Kas te mõtlesite ka natukenegi? Selles otsuses ei olnud mitte kellelegi, mitte ühelegi erakonnale näpuga näidatud. Seal räägiti sellest, kuidas peab riigikogu liige enda ametivannet täitma ja Eesti Vabariigi, Eesti rahva ja Eesti riigi eest seisma. Ja teie sülitasite sellele. Milleks te muutsite Eesti Riigikogu?

Kas teil natukenegi häbi on? Minul on väga häbi teie kõigi pärast. Eesti rahval on häbi, sest sellest hetkest alates te ei esinda enam ei oma valijaid, ei rahvast ega riiki. Ja see valitsus, mida teie, teie saadikud ja teie erakonnad, kes te niimoodi hääletasite, ka see valitsus ei esinda enam Eestit. See on Eesti-vaenulik valitsus. Häbi!“

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused