Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

VIDEO | Henn Põlluaas “Terevisioonis”: “EKRE juhatus arutab e-hääletamise vaidlustamist kohtus”

-
06.03.2023
Laadime sisu...

Reformierakonna moodustatav valitsus ei pruugi neli aastat vastu pidada, arvas EKRE aseesimees Henn Põlluaas “Terevisioonis”.

Põlluaas tunnistas, et EKRE jääb suure tõenäosusega opositsioonim, aga vihjas, et ei välista EKRE valitsusse pääsemist lähema nelja aasta jooksul.

“Ükski valitsus pole meil vist neli aastat kestnud, nii et me ei tea, mis varsti juhtuda võib. Eriti tänases olukorras ju, kus tegelikult inimeste toimetulek on äärmiselt langenud, meil on kõige suurem majanduslangus, Eesti inimesed vaesuvad kõige kiiremini, kõige suurem inflatsioon, nii et küllap inimesed ikkagi ühel hetkel tabavad ära, kas nad tegid õige valiku või mitte,” ütles Põlluaas.

Ta nentis, et EKRE ootused valimistele olid kõrgemad kui saadud 17 kohta riigikogus. Tema hinnangul võis EKRE parem tulemus jääda Prigožini libauudise taha.

Põlluaas seadis ta kahtluse alla e-hääletamise. Tema sõnul arutab EKRE juhatus, kas minna e-hääletamise vaidlustamiseks kohtusse.

“Küsimus ei ole mitte e-hääletajates, vaid selle süsteemi turvalisuses, kas on võimalik garanteerida, et seal ei saa häältega manipuleerida. Kui vaatame seda, et Eesti on Euroopas ainukene riik, kes seda e-süsteemi kasutab, teised on kõik analüüsinud ja jõudnud tulemuseni, et seda ei saa kasutada, sest see pole turvaline, siis miks me peaksime ainult uskuma, et see on turvaline. Selleks on vaja kindlat teadmist,” selgitas ta.

“Kui olime valitsuses, siis korraldasime rahvusvahelise hanke, et kutsuda välismaalt erapooletud eksperdid, kes kontrolliks kogu selle süsteemi üle tervikuna. Seda pole iialgi tehtud, seda süsteemi ei ole auditeeritud. Ja kui valitsus kukutati, siis Reformierakonna esimene samm oli see hange tühistada. Ma usun, et kui seal ei oleks midagi, mille üle kahelda, siis võiks ju ka nende huvides tõestada avalikkusele, et tegemist on turvalise ja manipuleerimisvaba süsteemiga,” lisas Põlluaas.