VIDEO I Mart Helme: „Praegu käib geopoliitiline murrang, vana maailmakorra lagunemine, jõujoonte nihkumine“

Eesti, Video,

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimees Mart Helme kõneles hiljutistel EKRE suvepäevadel Saaremaal Mändjalas geopoliitilisest olukorrast maailmas ja Eestis ning sellest, kuidas me siia jõudnud oleme.

Geopoliitiline murrang, vana maailmakorra lagunemine, jõujoonte nihkumine näitab meile muu hulgas, et sõda on võimalik ka tsiviliseeritud maailmas ja see sõda võib jõuda ka meile, hoiatas Helme. Ta küsis, kas meie oleme sõdimiseks valmis ja vastas, et ei ole, kuigi peaksime olema.

Mart Helme ütles, et sõda Ukrainas on tegelikult sõda lääne ja ida vahel ja see sõda käib vähenevate ressursside pärast.

Ta rääkis ka, et Eesti olukord on geopoliitiline kokkuleppe tulemus: võib muutub kokkulepe ja võib muutuda ka staatus. Me oleme praegu selles murdepunktis, lausus Helme.

 

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused