Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

VIDEO | Martin Helme „Esimeses stuudios“: „Iga poliitiku ülesanne on hoolitseda selle eest, et elu läheks paremaks“

-
15.09.2022
Laadime sisu...

ETV saates “Esimene stuudio” arutasid koalitsiooni- ja opositsioonipoliitikud eile energeetika teemal.

Kohal olid kõik parlamendierakondade esimehed peale Kaja Kallase, keda asendas riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Mart Võrklaev. Põhiteemaks olid mõistagi energiahinnad.

Kommenteerides Kaja Kallas riigikogu infotunnis öeldut, et Euroopa Komisjoni ettepanek energiat kokku hoida võib tähendada seda, et mõned energiamahukad ettevõtted Eestis peaks peatama ajutiselt oma tootmise, ütles Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Martin Helme, et see jutt on nõme.

“See jutt, et mitte ainult suurtööstused paneme kinni, vaid ka põllumajanduse paneme kinni ja üldse, käige kodus kahe kampsuniga ja ärge käige duši all, see on jutt, mis tuleb kohe tagasi lükata. See on suhtumine sellest, et elada tulebki edaspidi halvemini. Ma kategooriliselt lükkan selle jutu tagasi. Ma ei ole sellega nõus. Iga poliitiku ülesanne on hoolitseda selle eest, et elu läheks paremaks,” rääkis ta.

Helme ütles, et Eestil on tänu põlevkivile oma elektrivarustuskindlus olemas ning Venemaa sõda Ukrainas ei ole Eesti elektri hinda tõstnud. “Meil on oma elektrivarustuskindlus ja sellel sõjal pole mingit pistmist sellega. See on meie oma maavara, mida me ise kaevandame, paneme ise enda ahjudesse. Sõda ei ole ajanud Eesti Energia elektrit kallimaks.”

Allikas: ERR