Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

VIDEO JA GALERII | Kadrinas panevad vabatahtlikud kokku kuuliveste, mis saadetakse Ukrainasse kiirabiautodega

-
11.05.2022
Laadime sisu...

Lääne-Virumaal Kadrinas panid Raivo Olev ja Martin Tõnning Ukraina sõja puhkedes MTÜ „Pariisi moto“ garaažis püsti kuulivestide tootmise Ukraina kaitsjatele. Teeme seda selleks, et see hirmus sõda siia ei jõuaks,“ sõnastas missiooni Martin Tanning, kes on Ukrainasse ise abi kohale viinud juba neljal korral. Viiendal minnakse otse lahingu keskele.

Raivo Olev rääkis muu hulgas, et Ukrainasse saadetakse ka kiirabiautosid, kaubikuid, busse ja maastureid. Ilmnes, et ukrainlased värvivad isegi kiirabiautod roheliseks, sest venelased pidid just nimme neid sihtima.

Tööd tehakse paljude vabatahtlike abiga. Näiteks on seal kuuliveste valmistamas käinud siia põgenenud ukrainlased. Näitleja Sulev Teppart teibib parajasti pehmenduspolstrit metallplaadi külge.

Samuti on abis Riigikogu liige Anti Poolamets ja tema abikaasa Evelin, mõlemad EKRE-st.

„Ma näen oma silme all kerkimas ettevõtet, mis võib militaarvaldkonnas laineid lüüa,“ kiitis Poolamets, kes on asutanud ka Ukraina toetuseks mittetulundusühingu „Ukraina eest“.

Kui palju vabatahtlikke abilisi on kohal käinud, seda asja organisaatorid ei teagi, nii, nagu pole nad ka kokku lugenud sadu kuuliveste, mis kokku pandu, kohale viidud ja oma kodumaad kaitsvate ukrainlaste elusid päästnud.