Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

VIDEO | Jaak Madison: täna pole aeg rääkida tasakaalus eelarvest, vaid tuleb investeerida kaitsevõimesse

-
10.03.2022
Laadime sisu...

EKRE saadik Euroopa Parlamendis Jaak Madison pöördus kolmapäeval otse Brüsseli saalis Eesti peaministri Kaja Kallase poole ning soovitas tal loobuda tasakaalus eelarvest ning panustada kaitsevõimesse.

“Kolmapäeva hommikul oli Euroopa Parlamendis vast selle nädala oluliseim arutelu – Venemaa sõja osas Ukraina vastu. Kohale oli kutsutud ka Eesti peaminister Kaja Kallas. Kõnelesin esimesena meie poliitgrupist Identiteet ja Demokraatia ning tuletasin talle meelde, et riigikaitsesse on vaja panustada, et NATO-l üldse oleks, mida kaitsta. Reformierakond võiks lõpuks aru saada, et eelarve tasakaalu tagaajamine ei saa tulla meie julgeoleku arvelt,” kirjutab Jaak Madison sotsiaalmeedias.

“Ajal, kui meil on kõige madalam välisvõla tase Euroopa riikidest, ajal, mil inflatsioon on lendamas taevasse, ja ajal, kui käib sõda meie naabri juures, ainult üks partei on selle vastu olnud, kahjuks peaministri erakond Reformierakond. Põhjendusega, et muidu pole eelarve tasakaalus. Täna pole aeg rääkida eelarve tasakaalust, täna on vaja rääkida sellest, et me suudame investeerida kaitsevõimesse, kus kõik parteid, isegi eesti sotsialistid, on sellega täiesti nõus. Seega, proua Kallas, kaitseme Ukrainat, kaitseme Euroopat, aga kaitseme ka Eestit!” rääkis Jaak Madison otse Kaja Kallase poole pöördudes.

Videot saab vaadata ka SIIT