Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

VIDEO Jaak Madison: kui riik saab Euroopa Liiduga ühineda, siis peaks ta saama sealt ka lahkuda

-
05.02.2021
Laadime sisu...

Eurosaadik Jaak Madison kirjutab, et neljapäeva hommikul oli Euroopa Parlamendi põhiseaduskomisjonis (AFCO) päevakorras Euroopa Liidu lepingu artikkel 50 rakendamine.

“Teatavasti on tegemist Euroopa Liidu lepingus oleva seadussättega, mis käsitleb võimalust lahkuda Euroopa Liidust ja komisjoni istungil andsid üle veebisilla ülevaate selle rakendamisest neli õigusvaldkonna eksperti erinevatest tuntumatest õigusteaduskondadest Saksamaalt ja Suurbritanniast.

Kui vasakpoolsemad kolleegid kurtsid, et keegi ei osanud arvatagi, et kunagi hakkaks keegi rakendama seda sätet lahkumaks Euroopa Liidust, siis minu jaoks oli see enesestmõistetav, et kui riik liitub Euroopa Liiduga, siis peab tal olema võimalus sealt ka lahkuda.

Oma küsimusele, mis puudutas vajadust luua võimalus lahkuda euroalast, kuid jäädes samal ajal ikka Euroopa Liitu (nii nagu oli Euroopa Liidus ka Suurbritannia), pidas vajalikuks näiteks ka Cambridge ülikooli õigusteadlane.

Selle peale muidugi minu kõrval istuv Guy Verhofstadt hakkas raskemalt hingama ja silmi pööritama. Pole see föderalistide elu kah muidugi kerge.”

Videot saab vaadata ka SIIT

Jaak Madisoni nädalakokkuvõtet näeb SIIT