Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Tallinnas toimub täna kell 19 tõrvikurongkäik Eesti iseseisvuse tähistamiseks

-
24.02.2016
Laadime sisu...
Tõrvikurongkäik 24.02.2016

Tule kolmapäeval, 24. veebruari õhtul kell 19 Tallinna Vabaduse väljakule, et tähistada iseseisva Eesti sünnipäeva. Kolmandat aastat toimuv tõrvikurongkäik algab kell 19 Vabaduse väljakult ja naaseb tunni pärast Vabadussõja Võidusamba jalamile, kus toimub pidulik kõnetseremoonia kella 21-ni. Tule ja soovi Eesti vabariigile õnne!

Posted by Eesti Konservatiivne Rahvaerakond on Friday, February 19, 2016

Täna õhtul algusega kell 19 toimub Tallinna vanalinnas tõrvikurongkäik, et tähistada iseseisva Eesti sünnipäeva.

Rongkäik saab alguse Vabaduse väljakult ja naaseb Vabadussõja Võidusamba jalamile.

Rongkäigu eel esitab Eesti hümni laulja Raimondo Laikre.

„Tõrvik on valguse ja vabaduse sümbol, ning valgust ja vabadust on praegusel keerulisel ajal väga vaja. Rongkäigul saame näidata, et oleme oma Eesti üle uhked. Saame näidata, et meile on tähtis vabadus ja õigus ise oma elu üle otsustada,“ ütles Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme.

Tõrvikuid jagatakse Vabaduse väljakul.

Korraldajad juhivad tähelepanu, et plakatid ja vabariigi aastapäevale sobimatu sümboolika ja loosungid ei ole rongkäigule oodatud.

Sarnased rongkäigud on juba aastaid toimunud Lätis, Leedus ja Poolas. Varssavis tõi rahvuslaste korraldatud Poola iseseisvuspäeva rongkäik 11. novembril kokku 50 000 inimest.

Tallinna rongkäigust võtavad osa ka külalised Läti, Leedu, Poola, Soome ja Rootsi rahvuslikest noorteorganisatsioonidest.

Rongkäigu korraldab Konservatiivse Rahvaerakonna noorteühendus Sinine Äratus.