Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

VIDEO Mart Helme Tartu rahulepingu sõlmimise aastapäeval: oleme võlgu neile, kes tajusid ära õige hetke sõlmida rahu

-
03.02.2021
Laadime sisu...

Eile õhtul tähistati EKRE eestvedamisel peetud kõnekoosolekuga Tartu Raekoja platsil Tartu rahulepingu sõlmimise 101. aastapäeva, koroonapiirangute tõttu tõrvikurongkäiku seekord ei toimunud ja osalejate arv oli piiratud, kuid mitusada tõrvikut lõõmas lumises Taaralinnas, kõlasid sütitavad kõned, meenutati ajalugu ja kõlasid isamaalised laulud.

Kõned pidasdi EKRE aseesimees Mart Helme, EKRE Tartu ringkonna esimees Merle Kivest, ajaloolane ja riigikogu liige Jaak Valge, Sinise Äratuse esindaja Gemma Bernadette Kits, Tartu Rahu Põlistamise Seltsi esindav Merike Lumi ja riigikogu esimees Henn Põlluaas. Eesti hümni esitas Merit Männiste.

Tänavusele iseseisvuspäeva tõrvikurongkäigule on samuti koroona oma pitseri vajutanud ning tavapärast emotsionaalset massiüritust korraldada ei saa.

24. veebruaril saab Tallinna Vabaduse väljakule tulla samuti tõrvikutega kuni 400 inimest. Samaaegselt toimuvad rahvakogunemised maakondades, enamasti Vabadussõja ausammaste juures. Tallinnas toimuvast tehakse otseülekanne veebi, samuti luuakse ka keskkond, kuhu saab maakondades toimuvat piltide ja videote näol üles laadida.