VIDEO | Martin Helme aastalõpu pöördumine: „Me soovime, et Eesti oleks vaba ja õiglane!“

Eesti, Video,
- Updated

Kallis eesti rahvas! Selja taha on jäämas nüüdseks juba teine aasta, mil meie normaalne elu on pööratud pea peale. Koroonameetmetele on lisandunud enneolematud hinnatõusud, mis panevad löögi alla meie inimeste igapäevase toimetuleku.

Oleme kõik püüdnud anda olukorraga toime tulemiseks oma parima. Soovin, et võtaksime hetke ja mõtleksime, millised väärtused on meile olulised. Mis on see, mis ühendab meid rahvana? Mis on see, mis annab meile jõudu?

Rahvuskonservatiive ehk meie erakonda tõukab tagant soov tagada Eesti jäämine Eestiks, soov, et püsiks meie oma iseseisev rahvusriik, kus valitseks nii õigus kui ka õiglus ja kus elaksid õnnelikud, endaga hästi toime tulevad inimesed. Me soovime, et Eesti oleks vaba ja õiglane.

Kahjuks nägime lõppeval aastal enneolematute ja ebamõistlike sunnimehhanismide esilekerkimist, millega represseeritakse koroona ettekäändel inimesi ja ettevõtteid. Tulemuseks on viimase kolme aastakümne sügavaimad ühiskondlikud lõhed ja pinged.

Meie erakonna seisukoht on lihtne ja toetub meie põhiseadusele: koroonaviiruse ohjeldamisel tuleb jääda põhiseaduse raamidesse, inimesed peavad riigi reeglitest ja eesmärkidest aru saama. Aga mis kõige tähtsam, inimesed peavad reeglitega ka nõus olema. Teisiti ei saa demokraatia toimida.

Lõppeval aastal saime ühtlasi valusalt tunda, kuidas tegid jõulise tagasituleku ideed ja ideoloogiad, mis veel põlvkond tagasi arvati olevat heidetud ajaloo prügikasti. Plaanimajandus koos kõrgelt ja kaugelt tulevate jaburate käskude-keeldudega on muutumas meie igapäevaelu osaks.

Elektrihinna jõhker tõus, mis toob kaasa üleüldise elu kallinemise, ei juhtunud kogemata, vaid selle taga on Euroopa vasakpoolsete ihaldatud rohepööre. Selle projekti eesmärk ei ole mitte looduse kaitsmine – nagu paljud ekslikult arvavad –, vaid lahtisaamine senisest inimesest ja tema eluviisist. Eestlastena teame omast kogemusest, kuhu viib vasakpoolsete kinnisidee luua uut ja paremat inimest – sellega kaasneb lõputu vaesus, vägivald ja varastamine.

Meie erakond teab, kuidas tuua elektri hind alla nii, et see oleks meie inimestele ja ettevõtetele taskukohane. Nõudkem kõik koos, et Eesti valitsus täidaks oma tähtsaimat ülesannet ja seisaks oma inimeste heaolu eest.

Hea eesti rahvas! Kutsun teid kõiki ühinema nõudmisega, et meie riigi juhid peaks kinni põhiseadusest. Me ei tohi lubada valitsusel hoogustada kahjulikku massiimmigratsiooni ega kehtestada tsensuuri vihakõne kriminaliseerimise sildi all. Me ei tohi lubada loovutada Tartu rahu järgseid Eesti alasid Venemaale. Valitsus peab seadma meie rahvuslikud huvid ettepoole Brüsseli ettekirjutustest ja suurkorporatsioonide huvidest.

Lõpetuseks – kõik, kes jagavad meie põhimõtteid ja eesmärke, on oodatud meiega liituma. Oleme ainus parlamendierakond, kelle liikmeskond järjest kasvab. Oleme ainus erakond, kes suurendas lõppeval aastal märkimisväärselt oma esindatust kohalikes omavalitsuses.

Rahvas toetab meid, sest meie erakond seisab vabaduse, jõukuse, julgeoleku ja rahvusliku väärikuse eest. Meid ühendab armastus Eesti vastu! Head aastavahetust ja uuel aastal ikka Eesti eest!

Martin Helme
EKRE esimees

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused