Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

VIDEO: Martin Helme: “Ei tule kõne alla, et liberaalid kirjutavad meile ette, millest ja kuidas me rääkida tohime.”

19.10.2020
Laadime sisu...

Mart Helme Deutsche Wellele antud intervjuu ümber puhkenud poleemika tekitamise taga võib olla koalitsioonileppesse sisse kirjutatud abielureferendum, samuti ka see, et siseminister Mart Helme on teinud jõulist tööd Estonia huku uue uurimise alustamiseks, ütles EKRE esimees Martin Helme.

Helme avaldas hämmingut, et koalitsioonipartner Keskerakond asus EKRE-t selja tagant ründama EKRE ühe vankumatuma väärtuse osas, milleks on perekonnaväärtuste eest seismine. Helme sõnul on ta mõelnud nädalavahetusele, miks Keskerakond seda tegi, ning konkreetset vastust tal pole.

“Võibolla on Keskerakonna käitumine põhjendatav sooviga taganeda koalitsioonileppes sätestatud plaanist viia perekonnaseaduse osas läbi referendum. Võib-olla on asi selles, et siseminister Mart Helme on asunud üheks eestkõnelejaks parvlaeva Estonia huku uue uurimise osas. Võibolla on Keskerakonnal mingi uus poliitiline plaan, kus EKRE-t sees ei ole,” lisas Helme.

Martin Helme märkis, et EKRE jaoks on vastuvõetamatu, et nende põhilist tuumikväärtust – seista traditsioonilise perekonna eest – soovitakse keelata. “Ei tule kõne alla, et liberaalid kirjutavad meile ette kuidas ja kellega me räägime,” lausus Helme. “Kui on Eestis mõni inimene, kes arvab, et EKRE ei seisa traditsiooniliste väärtuste eest, siis ta on eilane. Mart Helme pole öelnud midagi sellist, millest EKRE pole enne rääkinud.”

Martin Helme ütles, et homodel on Eestis täpselt samasugused õigused nagu kõigil teistel inimestel. “Küsimus põhiseaduslikes väärtustes. Põhiseadus lubab käituda südametunnistuste järgi ja näeb ette sõnavabaduse.”

EKRE esimees rõhutas, et Mart Helme väljaütlemistes polnud midagi sellist, mis peaks kaasa tooma poliitilise kriisi.

Ajakirjanike küsimusele, kas koalitsioon on lagunemas, vastas Helme, et see on Keskerakonna otsus. “Loomulikult me tahame, et see koalitsioon jätkuks, kuid see ei saa toimuda selle hinnaga, et meid sunnitakse mingisse kastikesse ja kirjutatakse ette, millest ja kuidas me rääkida tohime,” ütles Helme.

Ta rõhutas, et EKRE ei kutsu Mart Helmet ministri ametist tagasi ja kui keegi seda teeb, kas riigikogu või mõni koalitsioonipartner, siis praegusel kujul koalitsioon ei jätka.