Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

VIDEO Martin Helme kevadistungijärgu kokkuvõtteks: “Poliitikud peavad hakkama saama oma tegude selgitamisega”

-
18.06.2021
Laadime sisu...

Riigikogu esimees Jüri Ratas (Keskerakond) ja aseesimehed Hanno Pevkur (Reformierakond) ning Martin Helme (EKRE) tõdesid kevadistungjärku kokkuvõtval pressikonverentsil, et viimastel nädalatel parlamendis toimunud obstruktsioon on opositsiooni õigus

Jüri Ratas tõdes oma sõnavõtus, et poliitika tegemine on Riigikokku tagasi jõudnud. eeleavaldused. Tema sõnul ei saa opositsioonile ette heita obstruktsioone, mida opositsioon on alati teinud. Aseesimees Hanno Pevkur ütles, et Riigikogu juhatuses valitseb hea üksteisemõistmine ning Riigikogu oli pandlik.

Viimastel nädalatel Riigikogu tööpäevi pikaks venitanud obstruktsiooni kohta märkis aseesimees Pevkur, et see on opositsiooni legaalne viis oma rahulolematusest märku anda. „Kuid sellega ma ei ole nõus, et keegi saab parlamendi töö seisma panna,“ lisas ta.

Samas rääkis Pevkur, et Riigikogu kodu- ja töökorraseadusesse plaanitakse muudatusi, kus käsitletakse teiste teemade seas obstruktsiooni ja eelnõudele muudatusettepanekute esitamist. Sisuliselt tähendab see kavatsust opositsiooni võimalusi kärpida ja koalitsiooni teerullitaktika võimalust suurendada.

Riigikogu aseesimees Martin Helme tõi lõppenud istungjärgust rääkides esile kevadise abielureferendumi menetlemise, mis tema sõnul oli viimaste aastate üks märgilisemaid poliitilisi ja parlamentaarseid sündmusi. Obstruktsiooni kohta märkis Helme, et opositsioon ei ole takistanud Riigikogu tööd. „Me küsime küsimusi, peame kõnesid, hääletame kõiki asju ja ma ei ole näinud nii põhjalikku Riigikogu töö tegemist pikal ajal, kui üldse. See on Eesti demokraatiale väga hästi mõjunud, oleme sellele viimastel nädalatel andnud täiesti uue hingamise.“

Helme kõneles ka ministrite umbusaldushääletustest ning nendega kaasnenud teravatest poliitilistest küsimustest ja süüdistustest, mis peaksid tema sõnul olema iseenesestmõistetav osa poliitilisest diskussioonist. „Riigikogu saal ei ole püha koht, poliitikud peavad hakkama saama oma tegude selgitamisega nii avalikkusele kui ka teistele poliitikutele. See, mis meil parlamendis toimub, on demokraatia elutervise näitaja. Siin arutatakse asjade üle, arutatakse kirglikult, arutatakse sisuliselt ja arutatakse nii, et see kõnetab avalikkust,“ rääkis ta.

Sügisistungjärk algab 13. septembril.