Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

VIDEO Pilk aasta taha: kuidas reformierakonna “revolutsioonilised madrused” tulid riiki pöörama

-
21.12.2021
Laadime sisu...

Läinud aasta novembri lõpus Riigikogu põhiseaduskomisjoni esimeheks valitud Anti Poolamets (EKRE) sattus kuu aega hiljem tormi keskmesse ning muutus päevapealt meedia huvisfääri ja opositsiooni rünnaku alla.

Jaanuaris, kui opositsiooni poolt esitatud ligi 10 000 parandusettepanekut olid pikkade päevade jooksul läbi vaadatud ja kokku pandud, samuti põhjendused suure trollimise ja juntimise saatel ära kuulatud, meenutas Poolamets, kuidas see kõik kulges. Aastataguseid sündmusi meenutades avaldame selle intervjuu uuesti.

Tollaste opositsiooniparteide Reformierakonna ja sotside poolt korraldatud revolutsiooniliste madruste stiilis mürgeldamist, mille eesmärk oli nurjata kevadeks planeeritud abielureferendum, nimetab põhiseaduskomisjoni juhtinud Anti Poolamets kui ühte piinlikumat etappi Eesti parlamentaarses ajaloos.

Mitte kunagi pole ajakirjandus ühe riigikogu komisjoni tegemisi kajastanud nii põhjalikult ja järjekindlalt. Viis päeva järjest, sealhulgas  puhkepäevadel olid põhiseaduskomisjoni ukse taga ajakirjanike laagrid. Samal ajal pidid Riigikogu kantselei ametnikud pühade tähistamise asemel läbi töötama absurdseid ja kohati lausa riigivaenulikke muudatusettepanekuid.

Lõpuks see väärtussõda põhiseaduskomisjonis kulmineerus valitsuse kukkumisega. Ja täna oleme näinud, kuhu see lamenduste saatel ametisse trüginud valitsus riigi viinud on.