VIDEO: Riigikogu esimees Henn Põlluaas Eesti lipu päeval: meie trikoloor on võitluse- ja võidulipp

Eesti,
- Updated

Riigikogu esimees Henn Põlluaas sõnas Eesti lipu 136. aastapäeva puhul hommikul Toompeal Kuberneri aias toimunud pidulikul lipuheiskamisel, et eestlased on oma lipult saanud tuge ja julgust ning koonduvad selle alla, et teha tööd oma riigi ja rahva hüvanguks.

Põlluaasa sõnul ei tähista me tänavu lipu ümmargust aastapäeva, aga aeg on eriline siiski. „Oleme üle elanud ootamatu viiruserünnaku, meil on olnud enneolematult rasked kuud. Õnneks käitusime me targalt ja ükski kriis ei kesta igavesti,“ ütles Põlluaas tervituskõnes.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ta lisas, et üks, mis kestab ja peab läbi aegade kestma jääma, on Eesti riik ja riigilipp. „Meie kolm lipuvärvi – sinine, must ja valge, ühendavad meie rahvast, tugevdavad ühtekuuluvustunnet ja eestlaste rahvusvaimu läbi põlvkondade.“

Esimene sinimustvalge lipp valmis 1884. aasta kevadel. 4. juunil sai see Otepää kirikus pidulikult sisse õnnistatud ja pühitsetud. „See pühadus saadab teda kustumatult,“ sõnas Põlluaas.

Riigikogu esimehe sõnul on Eesti trikoloor ka võitluse- ja võidulipp. „Ta on läbinud Vabadussõja ja võitluse kommunistliku režiimi vastu. Me oleme saanud sellelt tuge ja julgustust. Sini-must-valge lipu all tahame me alati kohusetunde ja tahtega seista ning teha tööd oma riigi ja rahva hüvanguks. Lipu isamaalik vaim ja aated ühendagu Eesti rahvast põlvest põlve. See on meie tuleviku lipp, mida me ehitame üheskoos. On uhke ja ilus seista meie imekaunite rahvusvärvide all,“ rääkis Põlluaas.

Kuberneri aeda olid üles rivistatud vahipataljoni, Kaitseliidu, Naiskodukaitse, akadeemiliste organisatsioonide, noorkotkaste, kodutütarde, skautide, gaidide, koolide ja seltside ning ühingute liputoimkonnad. Mängis Kaitseväe orkester.

Lipu heiskamist assisteerisid Tartu Jaan Poska Gümnaasiumi ja Eesti Muinsuskaitse Seltsi esindajad, kes said Riigikogu ja Eesti Lipu Seltsilt kingiks pidulikud kandelipud.

 

3 commentsOn VIDEO: Riigikogu esimees Henn Põlluaas Eesti lipu päeval: meie trikoloor on võitluse- ja võidulipp

  • Avatar

    Tom olen Teiga ühte meelt ja pealegi aitavad sellele kaasa eestlased kes on saanud maailma kodanikeks ja kes püüdlevad selle poole—kahju kuid see on reaalsus…..!

  • Avatar

    Kas ERR kajastas seda sündmust või andis edasi otsepildi või salvestuse sellest?

  • Avatar

    Viimase 30a arenguid jälgides on tekkinud tõsised kahtlused Eesti riigi kestmises ja kestmajäämises. Lipupäeval on küll ilus niiviisi rääkida aga reaalsus on iseseisvast riigist kaugel.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused