Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Vihakõneseaduse eelnõu on nii mäda, et isegi ajakirjanikud on kriitilised

-
14.02.2021
Tõnis Saarts hirmutab ühiskonda sellega, et EKRE võtvat ERR-i oma kontrolli alla. Selleks tuleks see Reformierakonna kontrolli alt vabastada.
© Uued Uudised

Pärast seda, kui vihakõneleja Andrus Karnau raadiosaatest „Olukorrast riigis“ minema löödi, on saade küll tasakaalukamaks muutunud, kui sellevõrra ka ebahuvitavamaks, sest Karnau vahutamine EKRE suunal tekitas vähemalt mingeid emotsioone. Samas julgevad nüüdsed saatejuhid ka Reformierakonda kritiseerida, leides, et Reformierakonna vihakõneseaduse eelnõu ei ole midagi muud kui ilmselgelt sõnavabaduse piiramine.

Nad lausa nõustuvad EKRE poliitikutega, kes ütlevad, et see eelnõu on jabur, sest ei ole võimalik aru saada, mida kriminaliseeritakse.

Tegelikult näitabki selline reaktsioon, et on aru saadud, et see vihakõneseaduse eelnõu, hakkab ajakirjanike endile vastu silmi.

Oravate justiitsminister Maris Lauri rääkis lõppeval nädalal Postimehe usutluses, et vaenukõne karistusmäärad tuleb ümber hinnata ning kui see toob kaasa kriminaalseid tagajärgi, et siis oleks võimalik määrata ühest kuni kolme aastani kestev vanglakaristus.

Hindrek Riikoja pidas pentsikuks, et just Reformierakond, mis peaks pealtnäha olema Eesti kõige liberaalsem erakond, võitleb kõige verisemalle eest, et inimestelt võetakse järjekordselt ära tuike vabadust. Kaassaatejuht Indrek Lepik tõi välja, et seadus ei täidaks oma tegelikku eesmärki, mis peaks olema vihaõhutamise väljajuurmine ühiskonnast.

Eelnõu arutelul Riigikogus leidsid mitmed rahvasaadikud, et eelnõu seab liigsed piirangud sõnavabadusele.