Vihakõneseaduse eelnõu on nii mäda, et isegi ajakirjanikud on kriitilised

Eesti,
©Uued Uudised
ERRi raadiomaja

Pärast seda, kui vihakõneleja Andrus Karnau raadiosaatest „Olukorrast riigis“ minema löödi, on saade küll tasakaalukamaks muutunud, kui sellevõrra ka ebahuvitavamaks, sest Karnau vahutamine EKRE suunal tekitas vähemalt mingeid emotsioone. Samas julgevad nüüdsed saatejuhid ka Reformierakonda kritiseerida, leides, et Reformierakonna vihakõneseaduse eelnõu ei ole midagi muud kui ilmselgelt sõnavabaduse piiramine.

Nad lausa nõustuvad EKRE poliitikutega, kes ütlevad, et see eelnõu on jabur, sest ei ole võimalik aru saada, mida kriminaliseeritakse.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tegelikult näitabki selline reaktsioon, et on aru saadud, et see vihakõneseaduse eelnõu, hakkab ajakirjanike endile vastu silmi.

Oravate justiitsminister Maris Lauri rääkis lõppeval nädalal Postimehe usutluses, et vaenukõne karistusmäärad tuleb ümber hinnata ning kui see toob kaasa kriminaalseid tagajärgi, et siis oleks võimalik määrata ühest kuni kolme aastani kestev vanglakaristus.

Hindrek Riikoja pidas pentsikuks, et just Reformierakond, mis peaks pealtnäha olema Eesti kõige liberaalsem erakond, võitleb kõige verisemalle eest, et inimestelt võetakse järjekordselt ära tuike vabadust. Kaassaatejuht Indrek Lepik tõi välja, et seadus ei täidaks oma tegelikku eesmärki, mis peaks olema vihaõhutamise väljajuurmine ühiskonnast.

Eelnõu arutelul Riigikogus leidsid mitmed rahvasaadikud, et eelnõu seab liigsed piirangud sõnavabadusele.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused