Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Vihmast hoolimata kogunesid tuhanded Eesti inimesed Vabaduse väljakule vabadust kaitsma

-
23.10.2021
Rahva jõud.
© UU

Umbes kell 16 lõppes Tallinna Vabaduse platsil viimase aja üks võimsamaid meeleavaldusi vaba ühiskonna kaitseks, kuhu oli vihmast hoolimata tulnud tuhandeid ja tuhandeid inimesi.

Meeleavalduse korraldas Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) koostöös mitme partneriga. Varro Vooglaid ütles meeleavalduse alguses rahvale, et meeleavaldusele ei ole kogunenud vaktsineerimisvastased, vaid vaktsineerimisvabaduse pooldajad.

Kui kõva aplausi osaks saanud EKRE esimees Martin Helme oma kõne alguses küsis, kui paljud on tulnud väljastpoolt Tallinnat, tõusis kätemets – rahvas oli üle Eesti saabunud nii busside kui autodega. Ja see rahvas oli tulnud ise, mitte parteikontorite käsul, nende hulgas oli väga palju noori, peresid, lapsi, läbilõige ühiskonnast oli täielik. Martin Helme juhtis tähelepanu ka sellele, et ollakse tulnud Vabaduse väljakule Vabadusristi alla vabadust kaitsma.

Kõnesid pidasid SAPTK eestvedajad Varro Vooglaid ja Markus Järvi, ainsa poliitilise erakonna esindajana Martin Helme, ettevõtja Elvis Brauer, kirjanik Sven Sildnik, arstid, kiirabitöötajad, muusikud, ettevõtjad,  vene rahvusest inimeste esindajad, õpetajad, üks suurpere ema, kaitseväest vallandatud sõjaväelane ja paljud teised.

Kõnedes kritiseeriti teravalt valitsust, sundvaktsineerimist ja laste süstimist eraldi, riigivõimu totalitarismiihalust, sagedast ebateaduslikku lähenemist pandeemiale, vabaduse piiramist ja demokraatia hävitamist Eestis. Kõnede vaheajal sai kokkutulnud näha võimupoliitikute varasemaid lubadusi, mis tänase poliitikaga enam kuidagi kokku ei lähe.

Ja muidugi “Koit” vabaduslauliku Tõnis Mägi esituses alguses ning “Looja, hoia Maarjamaad” lõpus, lisaks mitmete muusikute esinemised kõnede vahepeal.

Varro Vooglaid kutsus eelnevalt üles näitama, kuidas pidada väärikat meeleavaldust ja see sai ka teoks. Muuhulgas avaldasid korraldajad tänu kõigile koroonarindel töötavatele arstidele ning üritust valvanud politseile, kes tuli korraldaja sõnutsi ise küsima, kuidas nad saavad kasulikud olla.

Muidugi sai ka nalja – EPL/Delfi oli meeleavalduse kõrvale üles sättinud valede-ekraani, millelt sai lugeda riiklikust koroonapoliitikast.