Viimsi valla revisjonikomisjoni liige andis vallavolikogu otsuse kohtusse

Eesti,
- Updated
©UU
Viimsi

Kohus võttis menetlusse Viimsi revisjonikomisjoni liikme Madis Saretoki (EKRE) hagi tuvastada Viimsi vallavolikogu 3. juuni otsus nr 24 või tuvastada selle õigusvastasus. Juhul, kui kohus peaks leidma, et nimetatud otsust ei saa tühistada ega õigusvastaseks tunnistada, palub kaebaja tuvastada, et tema volitused Viimsi vallavolikogu revisjonikomisjonis on endiselt kehtivad.

Kaebaja täpsustatud nõude kohaselt taotleb kaebaja Viimsi vallavolikogu 3. juuni otsuse nr 24 tühistamist.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

7. novembril 2017 moodustati Viimsi valla revisjonikomisjon viieliikmelisena. Esimeheks valiti Ants Erm ja aseesimeheks Jüri Kruusvee. Liikmeteks valiti Raimo Tann, Madis Saretok (kaebaja) ja Märt Vooglaid.

14. augustil 2018 valiti revisjonikomisjoni esimeheks Ants Erm ja aseesimeheks Raivo Kaare.

22. septembril 2020 avaldati Ants Ermile umbusaldust. Selleks ajaks oli revisjonikomisjoni liikme kohalt ennast taandanud Märt Vooglaid ja 2021 alguses taandas ennast liikmekohalt Raimo

3. juunil 2021 tegi Viimsi vallavolikogu otsuse nr 24, millega luges vallavolikogu revisjonikomisjoni liikmeteks valituks Riina Aasma, Urve Palo ja Jan Trei. 3. juuni otsusega nr 23 loeti revisjonikomisoni esimeheks Hannes Võrno ja aseesimeheks Raivo Kaare.

Viimsi valla kodulehelt on näha, et revisjonikomisjoni esimees on Hannes Võrno, aseesimees Raivo Kaare ning liikmed Riina Aasma, Urve Palo ja Jan Trei. Ehk kaebaja Madis Saretok enam revisjonikomisjoni liige justkui ei oleks.

Kohus leiab, et kaebus kuulub halduskohtu pädevusse ning alluvuse järgi lahendamisele Tallinna Halduskohtus. Kaebusel ei ole puudusi, mis annaksid alust kaebuse tagastamiseks või käiguta jätmiseks. Seega võttis kohus selle kaebuse menetlusse.

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused