Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Viimsi valla revisjonikomisjoni liige andis vallavolikogu otsuse kohtusse

-
22.07.2021
Viimsi
© UU

Kohus võttis menetlusse Viimsi revisjonikomisjoni liikme Madis Saretoki (EKRE) hagi tuvastada Viimsi vallavolikogu 3. juuni otsus nr 24 või tuvastada selle õigusvastasus. Juhul, kui kohus peaks leidma, et nimetatud otsust ei saa tühistada ega õigusvastaseks tunnistada, palub kaebaja tuvastada, et tema volitused Viimsi vallavolikogu revisjonikomisjonis on endiselt kehtivad.

Kaebaja täpsustatud nõude kohaselt taotleb kaebaja Viimsi vallavolikogu 3. juuni otsuse nr 24 tühistamist.

7. novembril 2017 moodustati Viimsi valla revisjonikomisjon viieliikmelisena. Esimeheks valiti Ants Erm ja aseesimeheks Jüri Kruusvee. Liikmeteks valiti Raimo Tann, Madis Saretok (kaebaja) ja Märt Vooglaid.

14. augustil 2018 valiti revisjonikomisjoni esimeheks Ants Erm ja aseesimeheks Raivo Kaare.

22. septembril 2020 avaldati Ants Ermile umbusaldust. Selleks ajaks oli revisjonikomisjoni liikme kohalt ennast taandanud Märt Vooglaid ja 2021 alguses taandas ennast liikmekohalt Raimo

3. juunil 2021 tegi Viimsi vallavolikogu otsuse nr 24, millega luges vallavolikogu revisjonikomisjoni liikmeteks valituks Riina Aasma, Urve Palo ja Jan Trei. 3. juuni otsusega nr 23 loeti revisjonikomisoni esimeheks Hannes Võrno ja aseesimeheks Raivo Kaare.

Viimsi valla kodulehelt on näha, et revisjonikomisjoni esimees on Hannes Võrno, aseesimees Raivo Kaare ning liikmed Riina Aasma, Urve Palo ja Jan Trei. Ehk kaebaja Madis Saretok enam revisjonikomisjoni liige justkui ei oleks.

Kohus leiab, et kaebus kuulub halduskohtu pädevusse ning alluvuse järgi lahendamisele Tallinna Halduskohtus. Kaebusel ei ole puudusi, mis annaksid alust kaebuse tagastamiseks või käiguta jätmiseks. Seega võttis kohus selle kaebuse menetlusse.