Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Viimsi volikogu opositsioon soovib maksumaksjate raha raiskamise lõpetamist

-
12.09.2022
Annika Vaikla, Ivo Rull ja Kristel Menning 2021.aasta sügisel Viimsi vabaõhumuuseumis.
© Erakogu

Viimsi volikogus opositsioonis olevate Eesti Keskerakonna, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ja valimisliidu Kogukondade Viimsi esindajad andsid täna menetlusse ühise volikogu otsuse eelnõu.

Eelnõu sätestab, et Viimsi vallavolikogu esimesele ja teisele aseesimehele makstakse 640-eurost hüvitist üksnes nendel kuudel, mil esimene või teine aseesimees juhatab vallavolikogu istungit.

Eelnõu kohaselt nendel kuudel, mil esimene või teine aseesimees ei juhata vallavolikogu istungit, makstakse neile hüvitist summas, mis on võrdne volikogu lihtliikmetele kehtestatud hüvitiste summaga ehk 100 euroga.

Eelnõu ühiselt esitanud Annika Vaikla (Eesti Keskerakond), Kristel Menning (Eesti Konservatiivne Rahvaerakond) ja Ivo Rull (Valimisliit Kogukondade Viimsi) märgivad seletuskirjas järgmist:

“Täna kehtiva Viimsi vallavolikogu esimehe ja aseesimeest hüvitiste korra kohaselt saavad volikogu esimene ja teine aseesimees ligi 640-eurost hüvitist istungitele osalemise ees ka siis, kui nad istungil ei asenda volikogu töö juhtimisel volikogu esimeest.

Kuna volikogu lihtliige saab volikogu istungil osalemise eest 100-eurost hüvitist, siis ei ole mitte millegiga põhjendatud hüvitiste määra enam kui kuuekordne vahe võrdselt volikogu töösse panustavate volikogu liikmete vahel.”

Alates detsembrist 2022 on Viimsi vallavolikogu esimene aseesimees Jan Trei (Isamaa) ning teine aseesimees Pille Petersoo (Vali Viimsi). Kumbki neist pole seni kordagi volikogu istungeid juhatanud, küll aga on mõlemad kasseerinud igakuist 640-eurost hüvitist.