Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Viis aastat puhta nahaga pääsenud Mary Krossi valekaebusest

-
29.11.2023
Eerik-Niiles Kross koos abikaasa Maryga

Riigikogu järjekordsete valimiste eel, novembris viis aastat tagasi, mõtles Reformierakonna poliitiku Erik-Niiles Krossi abikaasa Mary Kross koos oma sõbrannaga välja Eesti rahvuskonservatiive laimava loo.

Kui politsei tõestas, et tegemist on väljamõeldisega, otsustas kohus teda selle eest mitte karistada, kuna puuduvat „avalik huvi“.

Jääb vaid spekuleerida, kui oleks olnud vastupidi. Et EKRE liige kaebab näiteks reformierakondlaste peale. Sellised asjas visisevad kohtus väga pikalt ja tulemuseta, kui üldse arutusele võetakse.

Meenutame, et Põhja ringkonnaprokuratuur saatis 2019. aasta juunis Mary Krossi kriminaalasja kohtusse, kuna süüdistuse järgi valetas Kross Stroomi rannas toimunud kallaletungi kohta.

Mary Krossile esitati süüdistus valeütluste andmises – süüdistuse järgi andis ta teadlikult politseis mitmel korral kannatanuna ülekuulamisel valeütlusi, justkui ta oleks 27. novembril 2018 viibinud Stroomi ranna pargis ning tundmatud mehed olla teda kividega loopinud. Alustatud kriminaalmenetluse käigus leidis kinnitust, et Mary Kross ei viibinud nimetatud ajal Stroomi ranna pargis.

2018. aasta novembrist levis sotsiaalmeedias teade, nagu oleksid  Tallinnas Stroomi rannas rünnanud ameeriklannast Mary Krossi kaks Eesti meest, kes loopisid naist kividega ja käskisid välismaalasel koju minna. Ühtlasi kirjutati teates, et ründajad kandsid EKRE sümboolikat.

Ringkonnaprokurör Ülle Jaanhold selgitas, et kuigi süüdistatav pole kahtlustatavana ülekuulamisel selgitanud, miks ta selliseid ütlusi politseile andis, siis prokuratuuri hinnangul on tõendatud valeütluste andmine. “Kõik kogutud tõendid viitavad, et ajal kui süüdistatav väitis, et teda Stroomi ranna juures pargis kividega visati, ei viibinud ta üldse selles piirkonnas,” selgitas ringkonnaprokurör Jaanhold toona Postimehele.

Seni oli Mary Kross kinnitanud avalikkusele, et vaatamata tõendite puudumisele, selline rünnak siiski aset leidis.