Virumaa muuseumid sai juurde väärtusliku hoone

Eesti,
- Updated

21. aprillil allkirjastati notari juures leping Virumaa Muuseumide ja Rakvere linna vahel endise linnavalitsuse hoone omandiõiguse üle.

Virumaa Muuseumide halduses saab hoone nimeks Rehbinderi maja, tema esimese omaniku, Rakvere kreisiülem ja Udriku mõisniku Gustav Dietrich von Rehbinderi (1756–1826) auks. G. D. von Rehbinder ehitas endale linna elamu 1793. aastal. Tegemist on ainsa peaaegu ümberehitamata säilinud varaklassitsistliku paekivist aadlielamuga Rakveres.  1798. aastal omandas selle Carl von Tiesenhausen ning 1826. aastal Rakvere linn.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Rehbinderi maja avatakse selle aasta sügisel. Sinna on planeeritud erinevad püsinäitused, millest põnevamateks on näitus relvadest, kirikuvaradest, 500 aasta vanustest asjadest ja 1930ndatest. Lisaks püsiekspositsioonile planeeritaks ka ajutisi näitusi, mis peaksid pakkuma avastamisrõõmu nii lastele kui ka täiskasvanuile.

Muuseumide juht väitis maja tulevikust rääkides: “Virumaa Muuseumid vajas lisapinda selleks, et näidata muuseumi fondis olevaid väärtuslikke esemeid, pritsikuuri ja õueala arvelt on võimalik laiendada ja mitmekesistada politseimuuseumi tegevusi.”

Endisesse tuletõrjedepoosse tehakse laiendus SWAT(eriüksuse) lasketiiru näol, mida on kõigil kindlasti huvitav läbida. Ehitusega on juba alustatud ning eesmärk on avada lasketiir 15. mail.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused