Võimalik vaid Eestis: tööandjate keskliitu juhtiv endine reformierakondlane Arto Aas pole ise kunagi tööandja olnud

Eesti, Majandus,
- Updated
©Riigikogu
Arto Aas surub Siim Kallase kätt.

Koos koroonakriisiga on aeg-ajalt pildile tõusnud Eesti Tööandjate Keskliit, kes on olnud kriitiline kriisikomisjoni suhtes, hiljuti esitas Tööandjate Keskliit valitsusele seitse soovitust, kuidas koroonaviiruse põhjustatud majanduskriisist edukalt väljuda.

Asja iroonia on aga selles, et sedasama tööandjate keskliitu juhib mees, kes pole mitte kunagi mitte kellelegi ise tööd andnud. Kas selline asi on võimalik ainult Eestis?
Läinud aastal organisatsiooni tegevjuhiks kinnitatud Arto Aas lõpetas seejärel oma tegevuse Riigikogu liikmena ja kuigi astus välja ka Reformierakonnast, on tema poliitiline kallutatus kaugele näha.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Arto Aas on lõpetanud Tallinna tehnikaülikooli haldusjuhtimise erialal, töötanud peaministri büroo juhatajana, olnud Riigikogu majanduskomisjoni esimees ja riigihalduse minister. Aastast 2011 on ta olnud Riigikogu liige. Ta on olnud Tallinna lennujaama nõukogu liige ja Riigi Kinnisvara ASi nõukogu juht.

4 commentsOn Võimalik vaid Eestis: tööandjate keskliitu juhtiv endine reformierakondlane Arto Aas pole ise kunagi tööandja olnud

 • Avatar

  Haldusjuhtimine ei ole akadeemiline haridus. Vana-Roomas kehtis riigiametitesse kandideerimisel karjääriredeli reegel ehk Cursus Honorum. Ehk iga poliitilise ja kodanike poolt valitud ametisse kandideerija pidi alustama kõige madalamast ametist. Kui ametnik sai oma ametikohustustega hästi hakkama, siis oli tal võimalus kandideerida järgmisesse kõrgemasse ametisse. Nii pidi ka kõigile tuntud Vana-Rooma poliitik Gaius Julius Caesar alustama oma kuulsat poliitiku karjääri kõige madalamast ediili ametist. Lisaks Cursus Honorumile oli veel kehtestatud vanusepiirang igale ametipositsioonile. Kõige kõrgema konsuli ametikohale kandideerimiseks pidi lisaks Cursus Homorumi läbimisele olema kandidaat vähemalt 42 aastane. Paljud tolle aegsed roomlased ei elanudki nii vanaks. Aga siit saabki küsida: “Kuidas saab meil Eestis peaministriks koolipingist otse ministritoolile hüpanud poisike?” Aga seda Reformierakonna noor poliitbroiler Taavi Rõivas ju oli. Sama lugu on ka Tööandjate Liidu juhi Arto Aasa olematu “Cursus Honorumiga!” Samasugune juhtimisprobleem vaatab vastu Terviseametist. Tervishoiasutuste järelvalveasutust juhivad kolmeaastase bakalaureuse tasemega “Haldusjuhid”. Siis ei ole ju vaja imestada, et viirusekriisi puhkedes jooksevad riigiametnikud otse kuristiku suunas. Paraku veavad nad oma rumaluses kaasa ka meie riigi ja rahva.

  • Avatar

   Nii see võiks olla.
   Tegelikkus on selline, et ilma igasuguse juhtimiskogemuseta ülikoolilõpetanu saab nt vanemate sidemete, läbi kellegi voodi vms nt osakonna juhatajaks.
   Kõiki, kel on tegelikkusest aimu, kes ongi alustanud nullist, neid sõimab see tegelane “nõukogude iganditeks”, sest tajub oma lootusetut teadmatust ja kogenematust.
   Need “igandid” sunnitakse lahkuma ja asemele võtab ta kindlasti endast veelgi rumalamad, sest ta ju peab kõige targem olema.
   Kui nüüd lõpuks terve riigiasutus selline on, nt 15 aastaga, siis kujutage ette, missugust sõgedust sealt tuleb.
   Omal kogetud muide.
   Kodanikest on kahju.

 • Avatar

  Kui ETK on Reformierakonna mõju all ja vastupidi, siis kas see organisatsioon ikka esindab tõeliselt Eesti eetevõtjaid, alustades näiteks väikeettevõtetest?

 • Avatar

  Eesti Tööandjate Keskliit on ju algusest peale olnud Reformierakonna tagatuba.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused