Võimu ja vastutuseta Eesti 200 räägib kooliperedele just seda, mida need kuulda tahavad

Eesti,
©Uued Uudised
Uus kooliaasta hoiab ärevil nii õpilasi kui vanemaid – kas koolides saab kohal käia või minnakse taas kaugõppele? Pilt on illustratiivne.

Poliitprojekt Eesti 200 on saamas heaks vasakpopulismi näiteks, pildudes valimiseelseid lubadusi praktiliselt kõigile.

Erakond Eesti 200 andis esmaspäeval riigikogu esimehele Henn Põlluaasale üle rahvaalgatusena kogutud 1011 allkirja, mille alusel tahetakse seadusandlikult koolide hoolekogudele oluliselt suurema õiguse andmist, otsustamaks kooli puudutavate suurte küsimuste, eelkõige kooli juhi tööle võtmise ja vallandamise üle.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Sellise algatuse aluseks on Kiviõli koolis juhtunu, kus reformierakondlasest koolijuht tahtis poliitika kooli tuua, kuid sattus selle tõttu konflikti kohaliku omavalitsusega. Võib vaid arvata, mis juhtunuks, kui koolijuht olnuks rahvuskonservatiiv – siis olnuks lugu ilmselt vastupidine ka Eesti 200 jaoks. Poliitikud tahavad lihtsalt hetkeolukorrast kasu lõigata.

Kogu allkirjalool on hoopis teine teravik – Eesti 200 on asunud koole enda populistlikes kavatsustes ära kasutama. Uute Uudisteni jõudnud info põhjal on Eesti 200 emissarid muutunud aktiivseks ka maapiirkondades suletavate väikekoolidega seotud kogukondades.

Võib täiesti kindel olla, et “kahesajatajad” räägivad koolide saatuse pärast mures olijatele just seda juttu, mida nood kuulda tahavad. Eesti 200 on võimuväline opositsioonierakond, kes võib praegu kõike lubada, sealhulgas ka koolide allesjätmist.

Koolivõrgu ülalhoidmine aga lasub omavalitsuste õlul ja kui väikekooli on ebamajanduslik ülal hoida ja õpilasi lihtsalt pole, siis tuleb raske otsus ära teha. Selliseid hetki on olnud juba iga valitsuse ajal ja tuleb maapiirkondade tühjaks joostes ka siis, kui Eesti 200 peaks mingil moel võimu juurde pääsema.

Eesti 200 näitab ennast koolide eest võitlejana olukorras, kus nad absoluutselt millegi eest ei vastuta ning võivad lubada mida iganes, lihtsalt selleks, et valimistel hääli saada. See on vasakpopulism selle eredaimal kujul.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused