Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Võimust ilma jääv Kaja Kallas sirutas anuvalt käed Keskerakonna poole

-
30.03.2019
Õnnetu “peaminister”, kes kardetavasti ei saagi peaministriks.
© Tiina Kõrtsini/Õhtuleht

Olukorras, kus Reformierakond võib opositsiooni jääda, kaob ka ennast patriitsidena ette kujutavatel poliitoravatel eneseväärikus, ja nad on valmis võimu nimel mida iganes tegema.

Reformierakonna esinaine Kaja Kallas avaldas enda blogis Keskerakonnale saadetud läkituse, milles palub veelkord kaaluda koalitsioonikoostöö võimalust Reformierakonnaga.

Kuigi Andrus Ansip alles rääkis, kuidas väidetavalt Eesti rahanduse uppi keeranud Jüri Ratast ei tohtivat võimu juurde lasta, kirjeldab Kaja Kallas ülevoolavalt seda, mida kõike nad koos keskparteiga ära teeks ja kui õnnelik kogu Eesti rahvas sellest oleks.

Täiesti kadunud on see ülbus, millega sotsid, Isamaa ja Keskerakond kaheldava valimisvõidu järel varumeeste pingile saadeti, et nad ootaks otsust, kes nende puudliks sobib. Kui selgus, et Eesti liigub edasi ka Reformierakonnata, võeti ülbe toon maha ja sellest on saanud hale niutsumine võimupiruka järele.

Keskerakonnal on praegu eriti palju põhjust Kaja Kallasele ust näidata, sest Reformierakonna peenhäälestajad ei unusta kunagi seda, kui nad pidid võimu nimel ennast alandama.