Võltsitud EL-i viisad, pugemine busside pagasiruumidesse, üle piiri hiilimine — migrandid annavad piirivalvele ohtralt tööd

Eesti,
- Updated
©Sille Annuk/Postimees
Lisaks Narva piiripunktile on löögi all ka Luhamaa.

ERR vahendab uudist, et politsei on alustanud menetlust, kuna kahtlustatakse, et Maroko päritolu kodanikel on õnnestunud Eesti kaudu illegaalselt Euroopa Liitu edasi pääseda.

Praeguseks on politsei- ja piirivalveamet Narva piiripunktis tõkestanud 44 välismaalase piiriületuse, neist neli tabati viimase kahe päevaga. Ka kagupiirilt tuleb üha uusi teateid piiriületustest, tabamistest ja tagasisaatmistest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Teisipäeval kella 8 paiku ei lubanud Luhamaa piiripunkti piirivalvurid Eestisse siseneda kolmel Aafrikast pärit mehel, edastas Lõuna prefektuur. Ghana kodakondsusega 21-aastase mehe passis oli täielikult võltsitud Prantsusmaal väljastatud Schengeni viisa. Benini kodakondsusega 29-aastase mehe passis oli täielikult võltsitud Prantsusmaa elamisluba ning Ghana kodakondsusega 33-aastase mehe passis osaliselt võltsitud Saksamaa elamisluba. Kõik kolm anti üle Venemaa piirivalvele, vahendab BNS.

Teisipäeval saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1970. aastal sündinud Nigeeria kodanik, edastas Ida prefektuur. Mehel oli FIFA 2018 MM-i fännipass ning kontrollimiseks esitas ta võltsitud viisa. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Venemaale.

Ida prefektuuri piirivalvebüroo juhi Indrek Püvi sõnul on potentsiaalseid ebaseaduslikul teel piiriületajaid 20 000 ja järjest enam proovitakse end riiki smugeldada bussipeidikutes.

“Peidetakse ennast hooldusluukidesse ja pagasiruumidesse. Oleme saanud infot bussijuhtidelt ja piiriületajatelt, et sellist moodust kasutatakse,” rääkis Püvi ERR-ile. Seetõttu kutsub politsei üles tähelepanelikkusele neid transpordi- ja logistikaettevõtteid, kes sõidavad Eesti ja Venemaa vahet, et nad hoiaksid silmad lahti bussi peatuste ajal, et keegi kõrvaline ei üritaks smugeldada ennast nende bussi. “Ja kui on selliseid tähelepanekuid, siis ootame neid ka hiljemalt piiripunktis, et meile teada antaks. ”

Äsja lõppenud jalgpalli maailmameistrivõistluste tõttu viibib Venemaa territooriumil kolmandate riikide kodanikke, kellest osa võib proovida ebaseaduslikult MM-i fännipassiga Euroopa Liitu siseneda. Kui algselt pidid fännipassid kehtima kümme päeva pärast MM-i lõppu ehk 25. juulini, siis nüüd on Venemaa neid pikendanud selle aasta lõpuni.

Mitmel korral on piirivalvurid ebaseaduslikud piiriületajad tabanud tänu kohalike elanike tähelepanelikkusele. Politsei- ja piirivalveamet palub isikutest, kelle käitumise ja välimuse põhjal võib oletada, et nad on saabunud Eestisse ebaseaduslikult piiri ületades, anda teada häirekeskusele lühinumbril 112.

Täiendatud! Kolmapäeva keskpäeval said piirivalvurid teate, et Vastseliina vallas Vatsa külas hääletasid kolm kahtlast lõunamaise välimusega meest ühele sõidukile, edastas lõuna prefektuur. Hääletajate suund oli Võrule, vahendab BNS.

Vahetus läheduses olnud piirivalvepatrull pidas mehed kontrollimiseks kinni. Araabia keeles kõnelenud umbes kahekümnendates eluaastates mehed väitsid, et on egiptlased. Ühtki dokumenti neil selle tõestuseks kaasas ei olnud. Kõiki täpsemad asjaolud selgitatakse edasises uurimises.

Piusa kordoni juht Valmar Hinno märkis, et kolm meest ei teadnud, mis riigis nad asuvad. “Piirivalvuritelt saadud info, et nad peeti kinni Eestis, oli meestele äärmiselt ebameeldiv teadmine,” sõnas Hinno.

Hinno sõnul on viimasel ajal tabatud välismaalased rääkinud, kuidas neile suurte rahasummade eest Vene poolel teed juhatanud inimene või inimesed lubasid, et kohe jõuavad nad välja Poola, ka Saksamaale või siis Soome. “Saades teada, et kurjategijad on neid petnud, võtnud käest viimasegi sendi ning juhatanud nad sootuks teise riiki, valmistab neile silmnähtavalt suurt pettumust,” sõnas Hinno.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused