Võõrtööjõu piirangud jäävad kehtima ka peale eriolukorra lõppu

Eesti,
©Uued Uudised
Eesti migratsiooni reguleerivad seadused peavad olema pidavad nagu riigipiir. Pilt on illustratiivne.

Valitsuse otsuse järgi jäävad võõrtööjõudu puudutavad piirangud kehtima ka pärast 17. mail lõppenud eriolukorda – välismaal viibivad kolmandate riikide kodanikud ei saa veel Eestisse siseneda.

Piirangute püsimajäämise eesmärk on vähendada võimalusi viiruse levikuks, teatas siseministeerium.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Võõrtööjõu osas hakkas 7. mail kehtima välismaalaste seaduse muudatus, mille kohaselt põllumajandussektoris tegutsevad tööandjad saavad kasutada tööjõuna kuni 31. juulini neid võõrtöölisi, kelle lühiajalise töötamise aeg on läbi saanud või saamas ja kes viibisid Eestis 17. märtsi seisuga, mil piiriülese liikumise piirangud kehtestati.

Praegu ei ole välismaal viibivatel ja Eestisse tööle tulla soovivatel kolmandate riikide kodanikel veel võimalik siia tulla.

“Koroonaviirus ei ole maailmast kuhugi kadunud ja praeguses olukorras on ettevaatus tarvilik. Selleks, et vähendada võimalusi Eestis uue viiruselaine tekkeks, oleme pidanud mõistlikuks jätta väljatöötatud välismaise tööjõu liikumist puudutavad piirangud kehtima. Piirangute leevendamine või karmistamine sõltub tegelikust olukorrast ja teadlaste hinnangust nakkuse leviku olukorrale,” ütles siseminister Mart Helme pressiteates.

“Meil on Eestis hulgaliselt töötuid ning see arv suureneb lähiajal ilmselt veelgi. Riigi kohustus on praegusel keerulisel ajal olla toeks Eesti elanikele ja luua neile võimalused vabadele töökohtadele asumiseks,” lisas Helme.

“Väited sellest, et Eesti töötajaskond ei ole piisavalt kvalifitseeritud, ei vasta tõele. Eestis on hästi välja arenenud kutseõppesüsteem ning valitsus soodustab igati ka töötajate ümberõpet, et aidata inimestel tööturu vajadustega paremini kohaneda,” toonitas siseminister.

Need Eestis seaduslikult viibivad välismaalased, kelle lühiajalise töötamise aeg on lõppemas või on juba lõppenud, saavad Eestis töötada kuni käesoleva aasta 31. juulini juhul, kui põllumajandusega tegelev tööandja soovib neid tööle võtta.

Võõrtööliste palkamise peab tööandja registreerima tavapärasel moel politsei- ja piirivalveametis. Pärast 31. juulit on võõrtöölisel aega kuni 31. augustini, et korraldada oma Eestist lahkumine.

Eestis seaduslikult viibivad välismaalased, kellel on viibimis- ja töötamisõigus ülditingimustel kauem kui 31. juulini, või kehtiv elamisluba, saavad Eestis töötamist jätkata ka hiljem.

Neil lühiajalise töötamise reeglite järgi töötavatel välismaalastel, kelle töötamise aeg on juba täis saanud või peagi lõppemas ja kes ei tööta põllumajanduses, Eestis kauem töötamise võimalust ei ole. Sellistel juhtudel tuleb välismaalastel esimesel võimalusel Eestist lahkuda. (BNS)

One commentOn Võõrtööjõu piirangud jäävad kehtima ka peale eriolukorra lõppu

 • Avatar

  Te olete naljanumbrid seal valitsuses!
  Oma juhtidel, kelle te olete kodutuks teinud, võtate juhtimisõiguse, kuna nad ei mängi mängu “Eestis on kõigil kogu ja sissekirjutus”.
  Töötervishoiuarstid on hakanud kõikvõimalikel põhjustel võtma töötamise õigust noortelt meestelt, argumendiga “kui teiega midagi juhtub- mina vangi minna ei taha”, nt mingi pisiveaga keelatakse töötamine redelil, maast kõrgemale kui meeter ei tohi tõusta!
  Nüüd laseb lahti tööandja, sest ku8i tõesti midagi juhtub- siis peaks tema vangi minema.
  Noored mehed põgenevad välismaale tööle.
  Samas- vigaseid ja sante ajavad töötervishoiuarstid tööle!
  Ei usu?
  Aga palun, üks asi mida ma ajasin inimesel, ta jäi oma töövõimetusest ilma ja kuulutati 100% terveks.
  Lugege nüüd põhjendust:
  “Eeltoodust tulenevalt on TTO ekspertarst vaidemenetluses tuvastanud, et vaide esitajal esineb jätkuvalt kerge tegutsemispiirang liikumise valdkonnas ja mõõdukas tegutsemispiirang käelise tegevuse valdkonnas.
  Vaide esitajal on seljavalust tingituna piiratud püstitõusmine, pikkade vahemaade läbimine ning mitmesugustel pindadel käimine. Terviseandmete kohaselt esineb vaide esitajal nimmevalu ning psoriaatriline spondülopaatia, mille avalduseks võib olla valu, mis esineb periooditi. Vaide esitaja tegutsemispiirang liikumise valdkonnas on hinnatud kergeks, kuivõrd ta on võimeline liikuma 300-400 meetrit. 2018. aasta epikriisi alusel esineb ägedat seljavalu 3-4 korda aastas.
  Vaide esitajal on käte valu tõttu takistatud esemete tõstmine ja käte täppisliigutused. Terviseandmete kohaselt esineb vaide esitajal parema küünarliigese painutusküljel palpatoorselt hellus ja turse. Teostatud ENMG kohaselt ei esine uuritud närvide osas väljakujunenud kahjustusi, mille tõttu võiks käte peenmotoorika olla häiritud. Samuti on röntgenogramm labakätest olulise luulise patoloogiata. Siiski võib psoriaatrilise artropaatia tõttu esineda valulikkust. Reumatoloogi korduva hinnangu kohaselt on liigesed raviga kontrolli all. Eeltoodust tulenevalt on TTO ekspertarst vaide esitaja tegutsemispiirangu käelise tegevuse valdkonnas hinnanud mõõdukaks.
  TTO ekspertarst selgitab, et vaide esitajale varasemalt teostatud tonsillektoomia, karpaaltunneli sündroomi lõikused, läbipõetud püelonefriit ning seljaoperatsioonid ei oma töövõime hindamisel mõju. Oluline on vaide esitaja võimekus sooritada tegevusi, mille alusel hinnatakse töövõimet. Tegevuspiirangud peavad olema objektiviseeritud arstide teostatud uuringute või kirjelduste abil. Samuti ei mõjuta töövõimet gastriidi, hemorroidide ning transaminaaside tõus, vererõhuhaigus ning hüperkolesteroleemia. Perearsti hinnangul kõnnib vaide esitaja vabalt ilma piiranguteta. Laseque-test on samuti hinnatud negatiivseks.
  TTO ekspertarst selgitab, et vererõhku on võimalik kontrolli all hoida erinevate ravimitega, millega on võimalik ennetada erinevate organsüsteemide kahjustusi. Ainuüksi normist kõrvale kalduv vererõhk ei põhjusta püsivat töövõimetust. Ka glaukoomi on võimalik ravida silmatilkadega ning seeläbi ennetada silmade kahjustust. Ainuüksi glaukoomi diagnoos ei põhjusta töövõimetust.
  Psoriaas on nahahaigus, mida on võimalik ravimitega leevendada ning kontrolli alla hoida. Psoriaasiga võib kaasneda psoriaatriline artriit, mida on samuti võimalik ravimitega kontrolli all hoida. Aastaid kestnud ning ravimita artriidi puhul võivad tekkida püsivad ning taaspöördumatud liigeste kahjustused, mis võivad tekitada püsivat töövõime langust. Antud juhul ei ole reumatoloog seda diagnoosinud.
  Eeltoodu põhjal ei esine TIS olemasolevatel andmetel vaide esitajal vähemalt hetkel sellist seisundit, mis piiraks püsivalt tema töövõimet ja takistaks töötamist. Töötukassa selgitab, et vaide esitaja terviseseisundist tulenevad tegutsemise ja osalemise piirangud ei ole sellised, mille tõttu oleks temal töötamine üldse või osaliselt takistatud. Töövõime hindamisel võetakse arvesse isiku üldist töövõimet tööturul, mitte ei arvestata ainult konkreetsele ametikohale sobivusega. Hindamisel võetakse arvesse kõiki võimalikke töötamise valdkondi ning seda, et sobimatuid töövõtteid ja -tingimusi on võimalik vältida. TTO ekspertarsti hinnangul sobib vaide esitajale vaimne töö ning töö suheldes. Vaide esitajale ei sobi töötingimused, kus tuleb alaselga pidevalt koormata (esemete tõstmine, pidev sundasend kummargil). Samuti ei sobi pikkade vahemaade läbimine käies.”
  SÖÖ HEINU!
  OK, me klaarisime selle jama ära, aga ega keegi vabandanud.

  Ja samas keelab töötervishoiuarst, mingis erapraksises toimetades, inimese enda raha eest noortel meestel töö redelil!
  Mis toimub?

  Maksu- ja tolliametis olev elektrooniline tööraamat sisaldab sellist sõnnikut, et see maja haiseb juba ammu! Inimesed ei teagi, et nad on joodikud, vargad ja mõni ei tea, et ta tööl käib, sest mingil põhjusel saab inimese teadmata selles DIGItööraamatus tema elulugu solkida, tema teadmata ta lapsehoolduspuhkuse ajal kusagile “tööle” panna ja mis kõige hullem- inimene ei saa neid kandeid muuta muidu kui läbi kohtu või Tööinspektsiooni, tõendades, et karske pole joodik, aus pole vatas, et ta poile temale tundmatus firmas minutitki tööl olnud ja ei teagi sellisest firmast midagi!
  Mida te teete oma kodanikega, kuradi digihullud!
  Millega te kulla RIIK tegelete?
  Mida saavutada tahate?
  Ja siis aetakse mingit juttu, et võõraid ei tohi, kuid mida te omadega teete? Tahate, et kõik laiali jooksevad?

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused