Võrdõigusvoliniku hinnangul on Järva-Jaani gümnaasiumi õpetaja Priit Dievese vallandamine veendumuste tõttu diskrimineeriv

Eesti,
- Updated
©Margus Ansu / Postimees
Liisa Pakosta

Võrdõigusvolinik Liisa Pakosta teatas vastuseks Priit Dievese kaebusele, et tema vallandamine Järva-Jaani Gümnaasiumist pärast arvamusartikli avaldamist Õhtulehes on vastuolus diskrimineerimise keeluga.

Pakosta arvamuse kohaselt rikkus Järva-Jaani Gümnaasium Priit Dievest ühiskonna- ja ajalooõpetaja kohalt vallandades põhiseaduses ja võrdse kohtlemise seaduses sätestatud diskrimineerimise keeldu.

“Kaalunud pikalt võimalust mitte siduda inimese vallandamist meedias avaldatud artikli tõttu diskrimineerimisega, ei pea ma õigeks seda teha, kuna inimese õigus oma veendumustele truuks jääda ja neid avalikus debatis kaitsta on iga demokraatliku riigi, sealhulgas Eesti Vabariigi, üks põhiväärtusi,” kirjutas Pakosta.

Volinik selgitas, et võrdse kohtlemise seaduses välja toodud kaitse veendumuste osas ulatub, kuni selle õiguse kaitsel pole seadusandlikke täiendavaid piiranguid, õpetajale nagu teistelegi Eesti kodanikele.

“Meie elu kõiki külgi, muresid ja erinevaid seisukohti peab saama vabas ühiskonnas läbi arutada. Igal inimesel, sealhulgas ja eriti õpetajatel – noore põlvkonna kasvatajatel ja kujundajatel peab olema tagatud vaba võimalus ennast väljendada ulatustes, mis pole seadustega piiratud. Kui meil poleks väljendus- ja arvamusvabadust, jääks kajastuse ja lahenduseta kõik teised probleemid, sealhulgas ka näiteks juhtumid,mis puudutavad naisõpilaste õigust õppida kiusamis- ja ahistamisvabas koolis. Arvamusavaldus võib olla mõnele ka šokeeriv ja ärritav.”

Pakosta arvamuse kohaselt oli Dievese vallandamise ettekäändeks toodud Õhtulehe artikkel üldist, ühiskondlikku, avalikku probleeme käsitav, kus kedagi isikuliselt ei alandata ega häbivääristata või rünnata.

Võrdõigusvoliniku vastust Priit Dievese kaebusele saab lugeda SIIT.

UU

Foto: Postimees

Loe lisaks:

Võrdõiguslikkuse volinikule avalduse esitanud Priit Dieves: olen lähtunud siirast usust, et Eestis kehtib õigus vabalt levitada ideid ja arvamusi

Ajaloolane ja õppejõud Jaak Valge: vallandatud õpetaja Priit Dievese juhtum võib kujuneda murranguliseks

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused