Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Võru linnapea: Nursipalu harjutusvälja toetusmeetmed ei vähenda negatiivset mõju

-
29.05.2023
Plahvatuste kõminat on raske rahaliselt kompenseerida. Pilt on illustratiivne. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Võru linnapea Kalvi Kõva sõnul ei vähenda valitsuse poolt esmaspäeval toetatud harjutusväljade arendamisega seotud kompensatsioonimeetmed neid negatiivseid mõjusid, mis Nursipalu harjutusvälja laiendamisega Võru linnale kaasnevad.

Harjutusväljade arendamisega seotud kompensatsioonimeetmete paketi kohaselt hakkaks Võru linn saama häiringu toetust, mis tähendab Võru linnale ligi 150 000 eurot aastas, ühekordset investeeringutoetust 3 miljonit ning 50-protsendise omaosalusega investeeringutoetust otse kohalikele elanikele, et leevendada põhjendatud juhtudel harjutusväljast tulenevaid häiringuid.

„Antud toetusmeetmed ei tähenda, et me miskitki moodi muudaksime oma seisukohti Nursipalu harjutusvälja laiendamise osas. Ma jätkuvalt arvan, et laiendamise eeltingimus on ulatuslikud sotsiaalmajanduslike mõjude ja keskkonnamõju hindamised. Kohaliku omavalitsuse eelarve saab vaid mõnevõrra leevendust, kuid see ei korva kaugeltki Võru inimeste võimalikku negatiivset elukvaliteeti,“ ütles Kõva.

Linnapea lisas, et murelikuks teevad linna eelarvelised vahendid tulevikus. „Ajateenijad ja välisriigi sõdurid seda poolt ei korva ning maksutulu tänu neile ei suurene. Vajalik oleks näiteks Nursipalu harjutusvälja laiendamise kontekstis alalist elukohta nõudvate ametkondade toomine Võrru.“

„Samuti näeme riigi suuremat panust meie tänavatesse investeerimisel ja nende hooldamisel. Nursipalu harjutusvälja laiendamisega suureneb märgatavalt kaitseväe tehnikast tulenev koormus linnatänavatele,“ jätkas linnapea.

„Juba täna on hädavajalik negatiivsete mõjude seirejaama ja sõjaväepolitsei kontrollüksuse olemasolu meie linnas,“ ütles Kõva.  (BNS)