Yana Toom, millal Te laskute põlvili krimmitatarlaste ja teiste paljukannatanud rahvaste ees?

Eesti,
- Updated
©AFP/Scanpix
Tänane “antifa” Yana Toom sõjakurjategija al-Assadi legitiimsust kinnistamas.

Eurosaadik ja Kremli hääletoru Yana Toom on Eesti Päevalehes võtnud sõna rassismiteemal, kuid kogu tema jutt on võlts ja kahekeelne, sest naise enda tegevus näitab vastupidist – ta toetab rassismi teises kontekstis.

Süüria diktaatorit Bashar al-Assadi on Lääs süüdistanud sõjaroimades, keemiarünnakutes, kvartalite kaupa linnu maatasa tegevate kasettpommide kasutamises ja paljudes muudes ehtsaimates sõjakuritegudes.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Yana Toom ja tema europarlamendi sõpradele see ei lugenud, kui ta külastas mitmel korral Süüriat ja kohtus kuritegeliku presidendi endaga. Siis ei olnud Toomil kahju inimestest, keda ta täna nahavärvi pärast kaitseb – Foley mõrv on paha, aga linnade hävitamine Süürias tema jaoks justkui poleks.

“Sloveenia pealinnas Ljubljanas kogunenud Euroopa Liberaalide ja Demokraatide Partei (ALDE) nõukogu mõistis ühemõtteliselt hukka ALDEsse kuuluva europarlamendi saadiku Yana Toomi külaskäigud Süüriasse ja kohtumised president Bashar al-Assadiga,” kirjutas Õhtuleht 5. juunil 2017. aastal.

“ALDE partei asepresident Markus Löning Saksamaalt ütles, et oluline sellised sõbralikud külaskäigud Assadi juurde hukka mõista. “Need käigud Süüriasse vajavad meilt selget reageeringut. Külaskäik Assadi juurde koos Venemaa duumasaadikutega on täiesti vastuvõetamatu ja vajab selget hukkamõistu,“ sõnas ALDE fraktsiooni aseesimees Euroopa Nõukogu Parlamentaarses Assamblees, Rootsi parlamendisaadik Kerstin Lundgren,” lisab Õhtuleht.

Toom on Krimmi osas küll öelnud, et Venemaa rikkus rahvusvahelist õigust, kuid pole poolsaare annekteerimist hukka mõistnud. Seal aga toimub genotsiid etniliste krimmitatarlaste kallal, mis on samuti rassismina käsitletav. Kuigi Toom võiks seda probleemi Putiniga arutada, eelistab ta siiski süüdistada Eestit rassismis, mitte Kremli etnilises puhastuses.

Venemaal põletas mullu suvel enda protestiks suurvene vägivallale udmurdi rahva kallal meie sugulasrahva aktivist Albert Razin. Sellise protesti märkamiseks Tšernogorova-Toomil aega polnud. Toom ei näe mingil moel seda vägivalda, mis toimub tema etnilisel ja vaimsel kodumaal Venemaal, küll aga läheb kaasa rassismihüsteeriaga Läänes.

Yana Toomi loos on veel kaks üliolulist momenti: üks on põlvililaskmine nende ees, kellele ollakse liiga teinud. Millal laskuvad Toom ja kogu Vene imperialistlik kamp põlvili, et vabandada tervete rahvastena küüditatute ees?

Teine moment seisneb selles, et neiupõlvenimega Tšernogorova heidab neegrite ees kummardamast keeldujatele ette lauset: “Meil pole millegi eest vabandada ja pole midagi kahetseda, me ei pidanud orjasid, me ei lõika kasu rassilisest diskrimineerimisest”.

Ka Toom ise pole kedagi küüditanud, aga kui ta ütleb, mustade kontekstis, et “meie nahavärv oli meie tugev liitlane”, siis Tšernogorovate tugev liitlane on kogu nõukaaja olnud see, et nad on venelased, kelle kohta ütles ka NLiidu hümn: “On vabade riikide murdmatu liidu, loond rahvaste tahtel suur venemaa hõim.” Teiste rahvaste asualale viidud venelased said kortereid eelisjärjekorras ja muutusid seal priviligeeritud okupantideks.

Ka Toom ise on Eesti kodakondsuse saanud mingite “teenete”eest ja oma ema ettepanekul. Vikipeedia kirjutab: “2006. aastal sai Yana Toom oma ema Margarita Tšernogorova ettepanekul Eesti kodakondsuse eriliste teenete eest. Ametliku ettepaneku koostas Edgar Savisaar. Enne seda oli ta Venemaa kodanik.”

Lõpetades Toomi sõnadega: “Pole saladus, et Eestis on rassism. Imestama paneb, et ei nähta konteksti,” võib vastata: “Näeme küll, ja Yana Toomi selle kontekstis.”

Nii et Tšernogorova-Toom, millal näeb Teid kui Venemaa sigaduste kaasosalist näiteks krimmitatarlaste ees põlvili andeks palumas?

40 commentsOn Yana Toom, millal Te laskute põlvili krimmitatarlaste ja teiste paljukannatanud rahvaste ees?

 • Avatar
  Almar Glustsenko

  Mart Helme.
  Mis eesmark on sellel, et UU-tel pole artiklite autoreid? See tekitab kohe paralleeli naiteks 6htulehega, kus puhtpropa eesmargil kirjutatavatel juhtkirjadel pole justkui vastutavaid isikuid. Tuletan meelde, et Eesti kaesoleva (enne niioelda kohtunike loodetava suurema “peaveeretamise” labiviimist) interjuudi6iguse raameski on vastutav UU-te peatoimetaja ja ulenevalt parteijuht(kond) oma (liikmete) rahakotiga ja vahemasti riigipalkadega.

  Ugride esindamise seisukohalt on aga veel hullem plinder UU-distes niisuguselt treitud interpropa ugridele pahe istutamine ilma sisulise analuusita.

  Poliitilise kikkuleppega istuvad Yana Toom juba mitu aega ja Madison Eurojuutla kapikparlamendis. Sh on EKRE kokku leppinud, et ta seal on (see on taiesti tavaparane poliitkokkulepete tava, aaldusel, et eesti ugrila peaks uldse niisugusest poliitikast osa v6tma ja Europarlamenti oma paremaid liikmeid araostmiskandidaatideks saatma).

  Sellest seisukohast peaks olema loomulik, et Eesti eurosaadikud evivad uhtset strateegiat (mitte nagi Tarandi Ints, kes on algselt oma kasvatuselt poliitdiversant), st Madison ja Toom peavad looma koos Eesti kuvandit valjapoole paistvas Eesti ugrirahvusluses ja must pesu jaagu nende kabineti seinte vahele. Prraegu aga on asetanud EKRE uudistetreija kahjuks siin ugride esindamise EKRE poolt ilmselgelt TAHTLIKULT rahvusvahelise loogi alla.

  Kuna religiooniuhiskondlikult vahemuses alaviit Assad (ta isa) on algselt aidatud Suurias voimule ilmseilelt Mossadi eriopina USA eriteenistuse labi, siis on ta koguaeg olukorras, et tal on Suurias enamik niisugust rahvast, kes tahaksid temast vabaneda. Alates 2011 aastast naeb seesama Mossadi eriop ette, et suur osa neist rahvusgruppidest saadakse liikuma Damaskusesse, et tekitada Suurias isejuhtimisvoimetus. Selles olukorras UU-tes selle artikli avaldamine mahitab uheselt Assadi maksma peale selle eest, et koik need Assadi vastased transporditaks sihteesmargiliselt Eesti poole.

  Olukorras, kus Helmedele “mittevastuvoetaval” orava mossadi Gladio-B kapikul (loe: Terroritegusid panevad toime v6imud ise, Rahvuslik Teataja, 1-7 / 2017, lk. 10-11), Elmar Vaheril lastakse 100 000 euro eest nadalas “covid-19 kriisi” puhul sulgeda oravapolitsei poolt Ikla piir ja vastavalt avalik (naiteks Odini) patrull ei paase veenduma, mida veoautodega sisse veetakse, samas kui ma seisan 10.06.2020 kl 19 Kristiine ees ja naen et iga 10 sekundi jarel saabub rattaga kohale Bolt neeger, siis kipub keelele jareldus, et EKRE mahitab selle artikliga nimme, et ugride eest varjatult kriisis valitsuse poolt massimporditud neegrid ja aasialased saaksid siin tooga rikkaks, kuna Covid-19 avaliku hirmutamise labi valja minna kartvad ugrid on SUNNITUD neegritele oma saastud SELLE TEENUSE eest loovutama.

  Muuseias, Yana Toom oli esimene, kes Eesti raadiojaamas utles valja Suuria soja loodusliku eelduse: Tavaparase 2-3 aastase ikaldusperioodi asemel oli 2011 aastani kestnud see juba 6-7. Mis ajas omaette metsikult korbes seni hakkamasaanud beduiinid linnadesse toitu otsima. Mis tingis eelduse, et Assad peab hakkama enda klanni kaitsma. Mis andis voimaluse 40 aastat varem alustatud Mossadi eriopi jatkamiseks.

  Artiklis v6inuks kasitleda voimalikke EKRE t6estusi, et EI VASTA TOELE (?) mu vaited, et minu 2002 Kreekas sotsiialpoliitika konverentsil osalemise raames nahtud pagulas(sisseostu)linna asukatele on juba siis makstud anonuumsetele AmericanExpreessi kaartidele, igale uhele, igal kuul, healt elamise tasu 1000 dollarit, mille eesmark on olnud suua euroopa p6lisrahvad (sh kreeklased ja ugrid Eestis) oma uhiskonnast valja. Ja, et Eesti (oravLigilik) Riigikogu ja valitsus on viimase 6 aastaga roovinud Eesti tootajate raha 13,6 miljarit eurot ESM-I, millelt eurojuutla maksab neile (parteiladvikuile) tagasi, sealhulgas massiliselt tulnukamagalate ehitamiseks (kommertshinnaga 2200 eurot m2, seega poliitoligarhide kasumiga 1400 eurot m2, millele Eesti anastuspangad hakkavad nuudsest andma hupoteeklaene pigem tulnukatele, kui ugridele) ja sealhulgas ka suurusjargus 16 000 eurot aastas korda 70 000 Eestis olevat( ja 7 530 000 juurde kavandatud) tulnukat, millest 800 eurot kuus laheb tulnukaile ja nende abilistele (sisult riigireetureile) ja 500 EUROT KORDA SENINI 70 000 LAHEB SEDA TEOSTAVATELE PARTEILADVIKUTELE. Sest Bolt-Wolt neegrid teenived ju ametlikult toitu tuues ja piraatttaksondust s6ites ju palka ka, lisaks maksavad koju peitunud ugrid neile “vaestele” ka jootraha.

  Egoistliku uhiskondliku karjaari seisukohalt on seoses Suuriaga siin mulle uheks probleemiks, et Yana Toom suhtub minusse delfilikult, sest kui ma 29.12.2018 piketeerisin USA saatkonna ees n6udega vabastada oravapolitsei poliitvangist hulluks maaratud Laurits ja Kaldalu (kes oli neil vaja korvaldada, kuna nad on Eestimaa ugri kogukondluse kaotamise vastu valimisliit Sudamega Eesti ja vaidlustasid valimised, mis tehti valdade sundliitmise kaigus), siis delfinaat kajastas seda nii, et kommentaarides jai peale (Delfi marks6na: poliittroll; loe ka mu pikemat selgitust seal kommides) arvamus, et “suvaline EKRE hull tuli esinema suvaliste hullude kaitseks” ja nuudseks Helmele alluv (?) oravapolitsei Vaher lasi tund aega hiljem oma patrullil roovida Raekoja platsilt suudimatult mu plakati NING seet6ttu kasitles ka Yana Toom mind, kui “suvalist EKRE trolli”, kui ma laekusin ta Roorikrantsi poliitsekretari man palvega aidata mul eurorahaga paasta Austraaliast jarjekordselt hukatavad 10 000 kaamelit, et ma saaksin viia need Suuria nalgivatele beduiinidele, et nad saaksid taastada oma toidu populatsiooni iseseisvaks hakkamasaamiseks. Et Toom aga Helmed ega (Bilderb)orgia massoonide Ratas v6i kesiganes ei omaks kiusatust oma multikultistatavat inter(ugr?)suurpere toita tulnukaimpordist teenituga.

  ALDE-le kui (S66rumaa s6nastuses) looja s6nale viitamine siin artiklis viitab aga mo jauks sellele, et P6lluaas-Kallase uhist pinki pikendatakse juba j6udsalt kogu konservitavale ugri paganatest liikmetega parteile. Mis viitab ka selgelt sellele, et IRL Heleniuse-Muraka Paide sorosla E-piima spordihallis Edgari koos lihtinimesemeelse Keskerakonnaga “elusalt matnud” Ratase RSR (kellest Mossadi juudid on pigem perekond Must-Simson ja Reps-Sorainen-UhtseEestiNo99J6ks, kui “olen raakinud”-Ratase-botaanikuteaed) vahib nutuvabamuurla siseringi nagu lehm uusi aiavaravaid, lootuses, et ta jaab sinna aeda orjastajate tasustatava keti otsa igaveset ajast igavesti (aamen, pagan), kuid siinse artikli suguse ullitistega punub EKRE nii UU-tes kui v66rostumeedias oravapesa, milles oodatakse IRL-, SDErastla- ja Rohekosher mune, et need ugridele kurku kinni jaaksid.
  Kui nuud lahkunud vaenlase, Viru kontori Juri poliitsulge imeda, siis odratolgus (v6i misiganes tapsemat rannarahva aakrikuseadust sa endas kannad), KaPo Arnold, see kiri on ka sulle.

 • Avatar
  Roland Kirotmaa

  Toom on yx “kahe persega” moor. Ta peax kiiremas korras riigist välja saadetama ning tulex võtta talt õigus,riiki siseneda ,alatisex. See,”Kremli hääletoru”,on ikka väga leebe nimetus,ta kohta.

 • Avatar

  See veneokupant Toom võib neegri riista imeda ei huvita aga mind huvitab millal sellelt veneokupandi värdjalt eesti-pass ära võetakse ja riiki sisenemine keelatakse ????

 • Avatar
  Leo Viller

  Venemaa enda viis aastat tagasi avaldatud ametlike andmete kohaselt on viimase sajakonna aastaga Nõukogude Liidus/Venemaal kadunud 14 väikerahva keelt ja 77 keelt on ohustatud. Kui tegu on korraliku inimesega, tuleb põlvitamisega kohe pihta hakata

 • Avatar
  vk . com / prooton

  “Süüria diktaatorit Bashar al-Assadi on Lääs süüdistanud sõjaroimades, keemiarünnakutes, kvartalite kaupa linnu maatasa tegevate kasettpommide kasutamises ja paljudes muudes ehtsaimates sõjakuritegudes.”

  Prantsuse välisminister, endine, ütles välja, kuidas englishmannid selle asja kavandasid ENNE kui asi “rahumeelsete “USA” protestideni” jõudis. Miks te valetate Uutes Uudistes KOGU AEG? Pea koguaeg. Ma ei jõua linkegi teie vastuväidetele jagada. Et Assad tarvitavat keemiarelva??? Kõik väited on ju ammu tõestusega või lihtsalt 1+1 loogikaga ümber lükatud. Youtuub kustutab videosi, aga vaadake mu Venemaa propakandasotsiaalmeedia linke, sealt ei kustu. Assad ei tarvita keemiarelvi, ka ei viska Suleimani lapsi leivataignamasinasse ja siis elusalt ahju. Iraan on kultuuri häll, ning sõna demokraaatia me ei tunnekski, kui islam poleks säilitanud raamatuid põletava kristluse käest Kreeka antikvaare, ürikuid.

  Kuradi üraskid, jultunud vale levitajad! Muutute Breitbartiks mis praegu on või?

 • Avatar

  Selle peavoolumeedia uudiste põhjal kirjutatud erakordselt tobeda artikli ainus väärtus seisneb selles, et tekitas teatava diskussiooni UU kommentaatorite vahel.

 • Avatar

  EKRE võiks järgmiste valimiste eel üheks eesmärgiks seada Jaanalt kodakondsuse äravõtmise. See tooks valijate hääli EKRE-le juurde.
  Põhjuseid kodakondsuse äravõtmiseks peaks olema piisavalt.

 • Avatar

  Kas ootame ära, millal araablased lameninade ees põlvitama hakkavad, noh võib vist oodata aegade lõpuni ja siis ka seda ei juhtu, orjakauplemine käib põhja-ahvrika rannikulinnades edasi muist satuvad paati ka.

 • Avatar

  Assad poleks pidanud saama Süüria presidendiks aga omad joped muutsid seadust ja nii ta pukki upitati.Assad on oma rahva vastu kasutanud vähemalt kaks korda keemiarelva,riigivanglates piinatakse ja tapetakse iga päev inimesi,inimeste arreteerimised pole seaduslikud.Assadi koht on Haagi kohtus.

  • Avatar

   Süüria kohta ei tea, kuid Eestis samuti omad joped upitasid pukki tegelase, kes presidendi mõõtu kuidagi välja ei anna. Mis keemiarünnakutesse puutub, siis Douma väidetava rünnaku kohta OPCW tõendeid ei leidnud.
   https://objektiiv.ee/suuria-douma-2018-aasta-keemiarunnaku-valede-paljastaja-esines-uro-julgeolekunoukogus/
   Ulu metsas edasi Uugu, võib-olla seal keegi usub…

  • Avatar

   Igal riigi juhil on kohus oma riiki ja rahvast kaitsta ja kui vaja siis ka kallaletungijad maha lüüa. Ilma ühegi pauguta alla anda oskas ainult EW.

  • Avatar

   @Uugu – Vot sina tead täpselt kes ja mis seadust seal muutis, et Assad “pukki upitati”?! Karda, et ka sealne riigi keel on sinu jaoks kui “sea saksa keel” ehk KOHALIKU informatsiooniga oled kursis ainult nö kolmandate osapoolte info alusel. Isegi kui seal mingid poliitilised mahhinatsioonid olid ei ole see asjasse puutuv – hetkel on Assadi juhitav AINUKENE seaduslik valitsus ja see on FAKT. Poliitilisi mahhinatsioone kasutatakse suht igas riigis – ka Eestis jarääkimata USAst.
   Aga samas on ka fakt see, et keemiarelva Assad EI OLE kasutanud – seda tegid lääne poolt juhitud nn “valged kiivrid” ja jäid ka oma tegevusega vahele. Korduvalt ka sellega, et IMITEERISID keemiarelva kasutamist valitsuse poolt.
   Mis puutub vanglatesse siis eeldan, et seal nii mõniigi saab peksa ja seda isegi vangivalvurite poolt ja korduvalt. Tapetakse – võimalik ja isegi ehk kindel – kuna seal on vanglates päris palju raskete kuritegudega terroriste kes on sinna sattunud RAHULIKE ELANIKE ja riigivastaste kuritegude eest siis imestaks kui sellist saast maha ei lastaks!!!
   Aga kui arvestada, et “lääne liitlased” peavad sõda Süüria vastu siis Haagi kohtus on nende KOHT. Ja arvestades, et ka Eesti on NATO liige siis meeldib see meile või mitte olema ka MEIE süüdlased sõjas Süüria vastu ja kuulume koos naha ja karvadega Haagi kohtusse. Karm aga tõsi – agressori liitlane kes annab oma panuse agressori relvajõududele on samuti süüdlane – isegi kui tema elavjõud ei osale otseses lahingutegevuses.

   • Avatar
    Almar Glustsenko

    T6siseltv6etav komm, kui arvestada, et algallikatest mitmendate osapoolte info v6ib Nuhkijalgi olla, KUID “laane liitlaste” Haagi kohtuga hirmutamine on sama hea, kui Rooma paavsti ule nutumuuril kohtu pidamine. Elik nagu ei maletaks, kuis NATO enda liikmete poolt ostetud Kosovo kodus6da likvideeris ja kareda haalega juudi mutt Balkani (Jugoslaavia) h6imupealikke siis Haagis surma viis. Aga, nojah, kui ugri Rahvuslikust Teatajast ei loe, kuis NATO Eestisse komandeeritud lendurite seas tootav Mossadi bande meile igasugu GMO-d ja muud geenmuundust (miks mitte ka covid-19) kulvab, siis ilmselt on monel niisugusele Nuhile see kulv juba aju laikima pand. Tuupiline Stockholmi sundroomi saamise eelduslik m6tlemine, et enamuses ollakse ugrilikult labinagelik, kuid Haagi kohus on t6ekspidamistes juba jaadavalt kinnistatud. V6i tuleks oelda Malmo sundroom, kui arvestada, et pikaaegne eestlasest Malmo linnapea, kui ma temaga, ta Rootsieestlasest s6bra ja nende eesti leele suhtes umbkeelsete naistega Toomemael 28.06.2002 tutvusin, ei tundunud kull selles suudimisvoimeline olevat, et tema ajal toodi sinna (Jugo kodus6jast ja tulevikus Haagi kohtus kaasaraakimises osalemise v6imaluse juurets v6imalikult kaugele) ara mass jugosid ja muid, kelle tottu on viikinglus seal valja suretatud.

   • Avatar
    Almar Glustsenko

    …ja , nagu aru saan, siis enamus rahvuslasi on ka Nurnbergi protsessi samase mittekallutatuse ule “tugevalt kahtlema” hakanud. Nurnbergis on muidugi palju rohkem eri tahke, kui Kosovos v6i nuudses Suurias, kuna see oli periood, kus Uue Maailmakorra ehk G.O.D.-i (k6iksusest) Maale toojail laks esialgu “ule noatera”,sest nii USA kui Briti nutumuur loomulikult, AGA KA kaukaasia h6imupealik tahtsid naha massiliselt metsa-Germaanide (keda nad sealhulgas ise olid impeervallutusliku natsismi poole hoolega ostnud ja kallutanud, et lihtsa kaukaaslase konkreetse kae vastu nende rahvusaatelisus enam v66rsil mittetoimivana ehk vahamuudavana purustada) aadri laskmist, KUIGI kaukaasia h6imupealik p6him6tteliselt masoonimange ei mangind ja lopuks selle t6ttu ka otsa sai, et Beria oli juba varem ehtne massooni juut, kui ukraina lihtsameelsus, Hrusjov, temaga poliitpaari pandi.

 • Avatar

  Head UU-d.
  Palun ärge laske ajaloovõõrastel mingeid naeruväärseid lugusid vorpida.
  Toom pole mingi “Kremli hääletoru”!
  Isegi mõistame, et paljudele tõde ei meeldi, kuid igale asju nende õigete nimedega nimetavatele mingit “kremlit” lihtsalt populismi või pugemise kaalutlustel pähe määrida on naeruväärne.

  • Avatar
   Aleksander

   Nii et Yana Toom ajab tõde? Seal juhul olete ka teie kremli hääletoru.

   • Avatar

    Ei imesta üldse. Aleksander on ennegi esile tõusnud oma ebaadekvaatsete sõnumitega.
    Tänan komplimendi eest, kui Aleksandrisugused mind kremli hääletoruks nimetavad- saab seda tõesti vaid kui komplimenti võtta.

   • Avatar

    Aitäh Aleksander, Veelkord tänu tunnustuse eest.

  • Avatar

   @Aleksander – ükski isik pole ainult see või teine ja tal on mitmeid tahke. Antud loos on mitu konteksti – üks on Assad ja Süüria mille vastu EU/NATO/USA peavad täeisti põhjendamatud sõda ja see on aspekt mis selle loo juures on mitmed inimesed marru ajanud. See, et Y.Toom käis Süürias ei tee temast veel selles aspektis “kremli toru”.
   Tema muud vaated/ütlused antu loo kontekstis erilisi vastuväiteid pole esile kutsunud.
   Olen siin korduvalt esile toonud seda fakti, et päris mitmed lood siin portaalis on pehmelt öeldes ajaloolise profaani poolt kirjutatud kellel on veel olulisi puudujääke rahvuvahelisest poliitikast aru saamisega. Rahvuslik meelestatud uudiste portaal peaks eriti ettevaatlikult selliseid teemasi käsitlema. Parem jätta mõni asi ütlemata kui otseselt VALETADA. Lihtsalt kopeerida peavoolumeedia rahvuslikust vaatenurgast kahjulikke ja punaliberastiast läbiimbunud seisukohti ja tihti ka valesi on endale lihtsalt kuuli jalga laskmine.
   Portaal kes esilehel ennast (kõige all küll aga ikkagi) ametlikult tituleerib rahvuslikult meelestatud partei häälekandjaks peaks seda joont ka oma välja ütlemistes jälgima. Ei tea kas siinsed välja andjad siit saadud tagasisidet ka partei juhtkonnaga jagavad aga peaksid küll. Hetkel jääb küll mulje, et partei ajab ühte asja ja siin on teatud seltsimehed kes loobivad kaikaid kodaratesse. Sellist asja EI saa teha poolikult. EKRE on niigi propaganda rindel nagu poisike kes küll nagu teeb midagi aga kuna keegi sellest suurt midagi ei tea siis pole sellest suurt kasu.
   EKRE – kui tahab koos eesti rahvaga ELLU JÄÄDA peab kiiremas korras ja rohkem tähelepanu pöörama oma TEGEMISTE ja rahvuslike IDEEDE suuremale propageerimisele inimeste hulgas. Peavoolu meedia seda EI TEE meie/teie eest – pigem vastupidid – valetab ja petab. Toon siia ühe tsitaadi ajaloost – jätan välja mõned nimisõnad – õppige ja järgige:
   “Meie riigi rahvuslik meedia ei tohi valetada – inimestele tuleb rääkida ainult tõtt. Meie ei saa minna lääne meedia seda teed mis kordab valet nii palju kordi, et inimeste meeles muutub see tõeks.”

 • Avatar

  Süüria presidendi Bashar al-Assadi ainuke “sõjakuritegu” on see, et ta ei lasknud läänest mahhineeritud nn. “araabia kevadet” Süüriasse. Punkt! Omal ajal kirjutas isegi meie peavoolumeedia, kuidas relvastatud “revolutsionäärid” tulvasid Süüriasse Saudi-Araabiast. Kui Uued Uudised hakkavad Sorose seljataga varjuvate maailmariigi ehitajate seisukohti afišeerima, siis on midagi väga mäda. Ei ole demokraatia sugugi kõikidele rahvastele sobilik riigivorm ja samuti pole kõik rahvad demokraatiaks vaimselt küpsed.

  • Avatar
   vk . com / prooton

   Assad erinevalt “lääne”, ehk meie ( missiis, et me asume tegelikult põhjamaana ) poliitikutest tunnistas kunagi ühes intervjuus, et ta tegi vigu, oleks pidanud reforme varem alustama, eriti nähes Araabia kevadet.

   Igasugustele Assadi vastastele soovitaks otsida youtuubist, kuidas VIIMANE Jeesuse Aramea keelt rääkiv kogukond Maloulas Assadit toetab, kuidas päästis Hezbollah neid lääne juhitud “mõõdukate mässuliste” peadenüsimisest.

 • Avatar

  Lõpetasin lugemise seal kus nimetati rahva poolt valitud Süüria riigipead diktaatoriks. Igal rumalusel on piirid.

  • Avatar

   Olen täitsa nõus – mõnikord on tunne, et UU-s on kirjutajaks võetud inimene kes välismaailmast teab mitte “ESSUGI”.
   Meeldib see meile siin Eestis või mitte aga just Venemaa on hetkel AINUKENE välisjõud kes on Süüria SEADUSLIKU valitsuse ametlikul kutsel ja seal täeisti legaalselt. Vastupidi USA/NATO, iisraeli ja Türgi armeedele kes on seal VALLUTAJAD ja OKUPANDID. Just need jõud on need kes seal alustasid linnade pommitamist ja tsiviil isikute tapmist – alguses oma poolt rahastatud islami terroristide abile ja kui need RAHVA VASTUPANUST jagu ei saanud tõid oma regulaarvägede üksused Süüriasse.
   UuedUudised – Teie toimetused sellised ämbrid EI TEE TEILE AU. Üks asi on Kremli poliitika Eesti ja teiste tema naaberriikide suhtes aga see ei tähenda, et Kremli poliitika oleks ALATI vale ja vastik ja seda KÕIGI suhtes. Oma oponenti tuleb austada sest see on ainukene sanss saada vastuasutuse osaliseks.
   Ei ole saladus, et Kremli poliitika on /mõnede/ endiste liiduvabariikide (ja mitte ainult) suhtes tihti vaenulik – ja kahjuks ennavad enamus neis valitsevad poliitilised klikid ISE selleks põhjust oma tihti päris totakate, rumalate, solvavate ja lausa vaenulike ütelustega. Kui oma oponenti sõimad siis peab seda tegema viisakalt ja diplomaatiliselt, et endal pärast selle verbaalse solgi pärast suus paha maitset ei oleks…….

   • Avatar
    Aleksander

    Nuhkija vist ei tea, et USa väed ei ole Süürias vaid Kurdistanis. See tähendab, et aladel mis onsisuliselt saavutanud iseseisvuse. Süüria ei ole erinevalt Egiptusest veneaste mahitusel seni ajani Iisraeliga rahu sülminud. Türgi on P-Süürias vastavalt Sotši lepingule, mille all on nii Süüria kui venemaa esindajate allkirjad. Lisaks venekeelset tatari-mongoli uudisteruumist võiks Nuhkija uurida ka muid uudisteruume.

   • Avatar

    @Aleksander – esmalt lisaks venekeelsele uudiste ruumile jälgin uudiste ruume neljas erinevas keeles – debiilne sõna ühend “venekeelset tatari-mongoli” näitab, et sul on probleeme nii mõnelgi rindel aga see selleks. Peamine probleem on selles, et Kurdistan on siiani veel sama mis Eestis on Mulgimaa ja USA/NATO üksusi on “leitud” (nad nagu “eksivad” vist tihti – probleemid kaartidega või nende lugemisega vist) ka Süüria “proper” aladele. See väide, et “sisuliselt” ei päde – Kurdistan EI OLE iseseisev – tahavad ja pikemalt aga see on juba teine valus teema – kuna suur osa (väidetavast/soovitavast/eeldatavast) Kurdistanist asub ka Türgi territooriumil siis on eriti see riik aastakümneid võidelnud krdi rahva ja Kurdistani kui idee vastu. Kuna Türgi on NATO liige siis ka NATO on aktiivselt osalenud antud võitluses. Peamiseks probleemiks on kurdide aladel leituv nafta mida endale ihkavad kõik suured nafta konglomeraadid ja see on peamiseks põhjuseks miks käib seal sõda. Muideks – Süüria kurdid naudivad suht suurt autonoomiat millest Türgi kurdid vaid unistada võivad. Võiks kirjutada terve raamatu – neid muideks isegi on leia ja loe – miks sealses regioonis sõda käib. Peamine on ikkagi nafta ja muud maavarad Kurdistanis. Olen sellel regioonil üle 20a “silma peal hoidnud”!
    Rahu sõlmimine iisraeliga on mao sooendamine oma rinnal – see ebaseaduslikult moodustatud repressivne ja kohalike elanike suhtes genotsiidi läbi viiv maffialaadne moodustis kuulub ajaloo prügikasti ja VÄGA KIIRESTI. Ei maksa unustda, et iisrael okupeerib Golani kõrgustikke – ehk piirkonda mis kuulub Süüriale. Otsi netist mõistet “eretz israel” ja “israel stole Palestinian land”, ning mõtle teema üle…

 • Avatar

  Yana Toom on juut, Yana vanaema nimi oli Natalia Šiman- suht juudi nimi ja ta töötas tsekaas.

  • Avatar

   Miilitsas, ehk tšekaas töötasid ka mõned praegused riigiametnikud.
   Neil oli kenasti Feliks Edmundovitši portree kabinetis aukohal.
   Mingi 18 aastasena KP-sse astunud tüdruk on ńende kõrval köömes.

 • Avatar

  to uskmatu toomas

  Näib, et sa oled idioot. Sest miks võrdled sa näppu m,,ga ja eirad olulisi seoseid. On su eesmärk lolluse rekord püstitada? Juba annad debiiliku-taseme välja.

  • Avatar

   Kulla Toomas. Vaata siin tulebki sisse erinevus. “uskmatu-toomas” on tavaline eestlane. Tal on olemas kodu, kodumaa, rahvus, juured ja sellest tulenev terve mõistus. Sina seevastu oled kodumaa ja rahvuseta tüüpiline globalistist eurot*bla, kes on harjunud CNN-ist ja Päevalehest kuulama-lugema, kuidas täna õige on mõelda. Sinu jaoks on tema idioot, sest ta mõtleb nii nagu korralikud süürlased mõtlevad oma kodumaast, mille Obama algatatud ja igasugu globalistide poolt takkaõhutatud sõda on segi peksnud. Tema jällegi ei suuda mõista sind, kes sa oled nõus oma ema, naise ja lapsed neljakümneaastastele “lapspõgenikele” vägistada anda, sest see on progressiivne ja “levitab võrdsust”.
   Ühesõnaga, ära mögise, t*blarott. Sina mine mögise seal kus on su kodumaa. Sul ei olegi kodumaad? Seda ma arvasin. Siis on Statoili stardikas abiks. Edu ja jõudu kasutamisel.

   • Avatar
    Aleksander

    Nuhkija ilmselgelt ‘tavalise eestlasena’ ei tea, et kodusõda Süürias algas tunduvalt varem kui Obama presidendiks sai. Ja selle kodusõja põhjus ei ole ainult väljaspoolt eksporditud vaid tüüpiline näide sellest, mis ükskord juhtub kui võimu haaranud vähemuse esindajad hakkavad survestama enamust. Ei ole olemas mingit süürlase koondkuju, kes on seejuures assadist juustejuureni, keda ei lase ameeriklased-türklased rahus elada. Kui oleks nii, siis oleks ka sõda Süürias ammu läbi. Tegelikus on selline, et võimul olev alaviitide-assadistide vähemus üritab venelaste abil ohjata puksivat sunni enamust. Seejuures puksivad sunnid venelaste toetatud alaviitide ‘sotsialismile’ vastu juba 1960test aastatest. Türklased on võtnud oma kontrolli alla etniliste turkemanid alad Idlibis. Trump üritas väed Kursdistanist kurdide vastuseisule vaatamata välja viia aga kohe ronisid türklased ja venelased kurdide maale. Nii et usakatel tuli tagasi tulla ja aidata kurdidel õliväljasid kontrollida.

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Artikli autor on kas pimedusega löödud või palgaline sõimleja ! ” aga linnade hävitamine Süürias tema jaoks justkui poleks” venelased võitlesid Süürias sealse seadusliku valitsuse kutsel ISi vastu aga mida tegid ja teevad veel täna kutsumata külalised jänkid ?
  Kui Krimmis oli rahvahääletus,muide kui see korraldataks täna oleks tulemus sama,siis rahvas valis aga meie suurdemokraatide arvates rahvas on ju loll ja valis valesti !
  Suures plaanis ilma seebita pugemine on ka suur kunst.

  • Avatar
   Aleksander

   Krimm on Ukraina territoorium, ajutiselt okupeeritud. Seega pidi referendum toimuma Ukraina seaduste alusel, mitte okupandi seaduste alusel. Ehk siis referendum oleks pudanud üleukrainaline.

  • Avatar
   Aleksander

   Ja veel. USA vägesi ei ole Süürias, nad on iseseivunud Kurdistanis, kus jälle ei ole Türgi ning vene väed teretulnud. Türgi on Süürias vastavalt Sotši leppele. Ei ole kuulnud või? Vene poolt kirjutas leppele Teme Ise ju alla.

 • Avatar

  Yana Toom on Kaja Kallase rahvuskaaslane, Brüsseli pinginaaber ning lähedane sõber. Siin on kõik paigas.
  Samas Al-Assad-i kutsumine diktaatoriks näitab paskvilli autori satanistlikku viha kristlaste vastu. Igal pool Lähis-Idas kuhu NATO demokraatiat viis, andis ta võimu Islamiäärmuslastele ja esimene asi oli kristlaste tapmine. Süürias sõja ajal samamoodi. Miskipärast ei tapnud Süüria valitsusväed kristlasi, aga NATO poolt toetatud “vabadusvõitlejad” olid kristlaste kogukondade vere peale eriliselt maiad.
  Üldkokkuvõttes rõve. Yanakene on ära teeninud nii ühte kui teist, aga seda siduda Süüriaga, no ei saa kõiki asju siduda ainult sellega mida Sven Mikser teile ette kirjutab. Mikser ei ole ütleja, Päevaleht on libameedia ja nende jutupunkte korrata on ülima lolluse tunnus igaühe jaoks kes ennast vähegi “konservatiiviks” püüab nimetada. Olge palun targemad, liigne “parketikõlbulikkus” hakkab varem või hiljem tervemõistuslike valijate juures kurjalt kätte maksma. Vana tõde – kui midagi tarka öelda ei oska, ole parem vait.

  • Avatar

   Nagu keskerakond ja reformierakond on liberalismi tagumiku kaks kannikat mis näiliselt võitlevad, on ka islam ja kristlus judaismi tagumiku kaks kannikat. Jeesus oli juut, appostel paulus oli juut, “püha” peetrus oli juut. Samas islamiriigi juhid on ka juudi lõustad. Parem lugege joyofsatan.org lehelt tuhat aastat tagasi kirjutatud Saatana Musta Raamatut.

 • Avatar
  Seadused võiksid kehtida kõigile?

  Assad on teatavasti seaduslikult valitud Süüria president.Vene väed on seal seaduslikult valitud valitsuse kutsel. Kas keegi teab, mida teevad ja kelle kutsel on Süürias USA väed? Ja mida nad teevad Süüria naftaväljadel? Süüriat pommitavad Iisraeli, Türgi ja USA lennukid.Kas need on võimelised tabama eranditult sõjaväelasi ja sõjalisi objekte, tsiviil elanikke puutumata?
  Ukraina oli lõpetamas Venemaaga Sevastoopoli mereväebaasi lepingut. See baas oli kavandatud üle anda USA vägedele, kes kavatses sinna paigutada raketitõrje patareid.Need torud, muide, on võimelised välja saatma nii tõrjerakette kui ka tuumarakette Moskva suunas. Nii, nagu jahipüss võib tulistada karukuule ja pardihaavleid.Kennedile kohe kuidagi ei meeldinud NSV Liidu raketid Kuubas ja oli valmis vallandama tuumasõda. Miks peaksid Moskvale meeldima USA tuumaraketid Krimmis?

  • Avatar
   Aleksander

   Usa väed on Kurdistand, mitte Süürias. vahet tunnete? Türgi väed on Süürias vastavalt Sotši leppele. Küsiks vene inimeselt, miks pidid USA raketid Krimmis sattuma?

  • Avatar
   Aleksander

   Muide võiks ka viite dokumendile anda, kus saaks infot selle kohta justkui Ukraina pidi venelaste baasid Krimmis usakatele andma. Internetis leitav informatsioon ütleb ukraina-vene leping baaside osas oli tähtajatu. Aga jah peale teist ilmasõda pole olnud ühtegi CCCP/Venemaa sõjalist interventsiooni, mida ei oleks põhjendanud väitega ‘aga muidu oleks ameeriklased…’.

  • Avatar
   Tõnis Siim

   On rõõm tõdeda, et okupeeritud Eestis leidub veel tõde armastavaid inimesi. Totaalne ajupesu pole olnud 100%-lise efektiivsusega.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused