Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Yana Toomi lastel on probleemid “natsidega”, eestlastel aga internatsiga

-
30.03.2019
Yana Toom külas Süüria sõjakurjategijal Bashar al-Assadil.
© AFP/Scanpix

Delfi vahendab Yana Toomi sõnu: mul on kodus dilemma, lapsed küsivad, et miks me koalitsiooni “natsidega” teeme.

Ilmselt on väga paljudel eestlastel analoogiline küsimus: mida teeb see Putini esindaja ja internats Eesti poliitikas? Miks esindab ta Eesti sildi all Moskva agendat Brüsselis?

Yana Toom pole kunagi varjanud oma Kremli-sõbralikkust ja vaenu Eesti rahvusriigi vastu – seda on väitnud ka EKRE-st väga kaugel olevad poliitikud.

“Euroopa Parlamendi liige Yana Toom tegutseb Moskva käepikendusena, kohtudes Putinile meelepäraste otsuste taustal diktaatorist Süüria presidendi Assadiga,” ütles riigikogu liige, erukindral Ants Laaneots. (Riigikogu.ee, 21.03. 2017).

“Yana Toom esitas möödunud neljapäeval Euroopa diplomaatia juhile Federica Mogherinile pöördumise, milles sõnas, et Krimm on Venemaa tõhusa kontrolli all ning uuris, miks ei väljastata seal elavatele Venemaa kodanikele Schengeni viisasid.” (Delfi, 17. 07. 2017).

Vikipeedia kirjutab: 2006. aastal sai Yana Toom oma ema Margarita Tšernogorova ettepanekul Eesti kodakondsuse eriliste teenete eest. Ametliku ettepaneku koostas Edgar Savisaar. Enne seda oli ta Venemaa kodanik.

Uued Uudised küsivad: millised olid need erilised teened, et 1993. aastal Eesti passi saanud ema pidas tütart kodakondsuse vääriliseks? Mis lehekülg see Savisaare Keskerakonnas veel on?

Eestlastel on Yana Toomi natsijuttu taustal põhjust küsida – miks peame me koalitsiooni loomisel kuulama internatside retoorikat?