YouTube tembeldas Objektiivi video süvariigist vihakõneks, protesti ei rahuldatud

Eesti,
- Updated
©UU
Markus Järvi kommentaarid langesid Youtube tsensuuri alla.

4. detsembril andis YouTube Objektiivi toimetusele teada, et Objektiivi peatoimetaja Markus Järvi süvariigi temaatikat käsitlev nädalakommentaar ei ole kooskõlas ettevõtte vihakõnevastase poliitikaga. YouTube’i hinnangul tuli kommentaar videojagamisplatvormilt eemaldada, kuna see ülistas või õhutas vaenu isikute ja inimkoosluste vastu.

Objektiivi toimetus esitas seepeale YouTube’ile protesti, milles toonitati, et video eemaldamine vihakõnena on absoluutselt vastuvõetamatu ja ühemõtteliselt vale.

“Kõnealuses videos ei ole midagi niisugust, mida saaks kuidagigi vihakõnena tõlgendada. Tegu on viisakas vormis poliitilise arvamuse väljendamisega. Seetõttu loodame, et tunnistate oma eksimust ja tühistate video eemaldamise otsuse,” toonitas Objektiivi toimetus oma vaides.

Nüüdseks on YouTube ilma Objektiivi toimetust sellest informeerimata teinud Objektiivi kanalis märke, et protesti ei rahuldatud ning et täiendavad otsuse vaidlustamise võimalused puuduvad. Ühtegi selgitust selle kohta, mis kujutas endast YouTube’i hinnangul Järvi nädalakommentaaris vihakõnet, pole antud. Video mahavõtmise põhjusena on kirjutatud lihtsalt “vihakõne”.

Ühtlasi on YouTube teinud Objektiivi kanalisse märkuse, et kanalile on seoses väidetavalt vihakõnet kätkenud video eemaldamisega tehtud hoiatus.

„Kuna tegu on esimese korraga, ei mõjuta see teie kanali toimimist. Teid hoiatatakse vaid ühe korra ja see hoiatus jääb teie kanalil kehtima. Kui te peaksite veel kord kasutajatingimusi rikkuma, siis saab teie kanal juba karistuse, mille kohaselt ei saa te ühe nädala jooksul materjali üles laadida, videoid avaldada ega ülekandeid teha,“ annab YouTube teada.

SAPTK juhatuse esimehe Varro Vooglaiu sõnul on YouTube’i selline täiesti meelevaldne käitumine järjekordne kinnitus vasakliberaalse ideoloogilise diktatuuri kehtestamisest sotsiaalmeedias, nagu ka sellest, kui ohtlik kategooria on vihakõne.

„Esiteks näitab YouTube’i käitumine taas, et oma kasutajatingimusi rakendatakse vägagi valikuliselt ja meelevaldselt ning pidevalt just konservatiivide hääle mahasurumiseks – tegemist on ilmselge diskrimineerimisega maailmavaatelisel alusel. Teiseks ilmneb siit, et vihakõneks võidakse tembeldada ka täiesti süütud, viisakad ja rahulikud arvamusavaldused. Kolmandaks vaatab siit suure tõenäosusega vastu väga alatu anonüümseks jäävate pealekaebajate tegevus,“ toonitas Vooglaid.

YouTube on Objektiivi videoid eemaldanud ka varem. Aasta alguses tsenseeris videojagamisplatvorm pealekaebajate tõttu Järvi kommentaari, milles tuli kõne alla homoorganisatsioonide riiklik rahastamine. Suvel eemaldas platvorm eelnevalt tsenseeritud kommentaari ning lisaks sellele ka ühe “Fookuses” saate. Sellele järgnes ka kolmanda Objektiivi video “Mis on kultuurimarksism?” mahavõtmine.

Süvariigi-teemaline kommentaar on neljas Objektiivi video, mille YouTube oma platvormilt pealekaebuste tõttu eemaldab. Objektiivi videote eemaldamine on reeglina toimunud vahetult peale annetuskampaaniat või annetuskampaania ajal.

YouTube’i poolt vihakõneks tembeldatud ja maha võetud Järvi kommentaari on endiselt võimalik Objektiivi portaalist vaadata ja otsustada ise, mis võiks selles endast vihakõnet kujutada.

Kommentaarid

6 commentsOn YouTube tembeldas Objektiivi video süvariigist vihakõneks, protesti ei rahuldatud

 • Avatar
  ringringee

  Kus neid jälgimise lube näha saab nagu Samost väidab, et neid on palju jagatud. Kus neid jagatakse? Või on nii, et kui ikka himu peale tuleb, hakkab riik kasvõi vanaema puts.karve koguma?

 • Avatar

  video sisu peale mõeldes polegi muud argumenti neil kui vaid see et tegemist on objektiivi toimetusega. Just nagu Margus Lepa ei saa kommenteerida teatud eesti kartellimeedia lehtede kommentaariumites.
  🙁
  Ent jah, milleks vaen — avagu piirid pigem Iisrael ja võtku nemad samuti vastu põgenikud/peded/värvilised, sest mitmekesisus ja multikultuursus teeks nad tugevaks ja ilma selleta nad ei elaks mitte kuidagi kohe üle. Ning homod/lesbid las olla valitsuses kes seda seal korraldavad. See on nende endi üleelamise huvides, sest tuleb ju neil samuti olla salliv. Sest MUIDU TULEB KRISTUS TAGASI! Kõigele lisaks… terve euroopa elanikkond peaks saama hollowcoasti kompensatsiooni, iisraelilt muidugi.

  …”Ja siis hakkas Lollidemaal suur segadus”

 • Avatar

  Ma EI SAA ARU MIKS POLE MEIL KODUMAIST VIDEOSERVERIT? Teine variant on muidugist vimeo.com et kuhu ümber kolida oma kraam ajutiselt poliitilise asüüli mõttes kuni pole oma serverit püsti. AMMU AEG! Pole isegi mõtet üritada nende juudituub&co reeglitega kohaneda. Kõik parempoolsed on represseeritud fukkpuugi/guugli/juudituubi ning samas ka paypalli & Co ning feebay poolt — ehk siis kõik on need KRIMINAALSED ORGANISATSIOONID. Kõigil neil on skandaalid, andmelekked, kallutatus, rahade röövimise ja viivitamiste taktikad, inimkonna kaardistamise maania; andmete ja isikut tõendavate dokumentide väljapressimised ebaseaduslikult ning valedega. AMMU AEG et inimesed teeks minekut, pole mõtet alandada end ja nõustuda nende tingimustega!!!
  😀
  Ainus vihakõne on juudituub ise kes kõnevabadust represseerib ja pressib dokumente jms andmeid välja. Minul pole viha, mul on PÕLGUS hoopis kõigi nende eelpoolnimetatud serverite osas . Kõik peaks neist loobuma.

 • Avatar

  Tegelikult ma ei saagi aru miks peab objektiivi vaatama youtube-st kui seda saab teha otse objektiivi lehelt?

 • Avatar

  Selle Youtube vastu on lihtne abinõu – eemaldage see oma valikutest.

 • Avatar

  Moderatsioonile polegi tähtis sisu, vaid kaebus. Sellest piisab. Nad ei saa vaidlust läbi vaadata, sest moderaatoriks võib olla ükskõik, kes mujal maailmas, kasvõi beegel palmi otsas, kes eesti keelt ei mõista ja nad ei teag, mis see Eesti on.

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused