YouTube tembeldas Objektiivi video süvariigist vihakõneks, protesti ei rahuldatud

Eesti,
- Updated
©UU
Markus Järvi kommentaarid langesid Youtube tsensuuri alla.

4. detsembril andis YouTube Objektiivi toimetusele teada, et Objektiivi peatoimetaja Markus Järvi süvariigi temaatikat käsitlev nädalakommentaar ei ole kooskõlas ettevõtte vihakõnevastase poliitikaga. YouTube’i hinnangul tuli kommentaar videojagamisplatvormilt eemaldada, kuna see ülistas või õhutas vaenu isikute ja inimkoosluste vastu.

Objektiivi toimetus esitas seepeale YouTube’ile protesti, milles toonitati, et video eemaldamine vihakõnena on absoluutselt vastuvõetamatu ja ühemõtteliselt vale.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Kõnealuses videos ei ole midagi niisugust, mida saaks kuidagigi vihakõnena tõlgendada. Tegu on viisakas vormis poliitilise arvamuse väljendamisega. Seetõttu loodame, et tunnistate oma eksimust ja tühistate video eemaldamise otsuse,” toonitas Objektiivi toimetus oma vaides.

Nüüdseks on YouTube ilma Objektiivi toimetust sellest informeerimata teinud Objektiivi kanalis märke, et protesti ei rahuldatud ning et täiendavad otsuse vaidlustamise võimalused puuduvad. Ühtegi selgitust selle kohta, mis kujutas endast YouTube’i hinnangul Järvi nädalakommentaaris vihakõnet, pole antud. Video mahavõtmise põhjusena on kirjutatud lihtsalt “vihakõne”.

Ühtlasi on YouTube teinud Objektiivi kanalisse märkuse, et kanalile on seoses väidetavalt vihakõnet kätkenud video eemaldamisega tehtud hoiatus.

„Kuna tegu on esimese korraga, ei mõjuta see teie kanali toimimist. Teid hoiatatakse vaid ühe korra ja see hoiatus jääb teie kanalil kehtima. Kui te peaksite veel kord kasutajatingimusi rikkuma, siis saab teie kanal juba karistuse, mille kohaselt ei saa te ühe nädala jooksul materjali üles laadida, videoid avaldada ega ülekandeid teha,“ annab YouTube teada.

SAPTK juhatuse esimehe Varro Vooglaiu sõnul on YouTube’i selline täiesti meelevaldne käitumine järjekordne kinnitus vasakliberaalse ideoloogilise diktatuuri kehtestamisest sotsiaalmeedias, nagu ka sellest, kui ohtlik kategooria on vihakõne.

„Esiteks näitab YouTube’i käitumine taas, et oma kasutajatingimusi rakendatakse vägagi valikuliselt ja meelevaldselt ning pidevalt just konservatiivide hääle mahasurumiseks – tegemist on ilmselge diskrimineerimisega maailmavaatelisel alusel. Teiseks ilmneb siit, et vihakõneks võidakse tembeldada ka täiesti süütud, viisakad ja rahulikud arvamusavaldused. Kolmandaks vaatab siit suure tõenäosusega vastu väga alatu anonüümseks jäävate pealekaebajate tegevus,“ toonitas Vooglaid.

YouTube on Objektiivi videoid eemaldanud ka varem. Aasta alguses tsenseeris videojagamisplatvorm pealekaebajate tõttu Järvi kommentaari, milles tuli kõne alla homoorganisatsioonide riiklik rahastamine. Suvel eemaldas platvorm eelnevalt tsenseeritud kommentaari ning lisaks sellele ka ühe “Fookuses” saate. Sellele järgnes ka kolmanda Objektiivi video “Mis on kultuurimarksism?” mahavõtmine.

Süvariigi-teemaline kommentaar on neljas Objektiivi video, mille YouTube oma platvormilt pealekaebuste tõttu eemaldab. Objektiivi videote eemaldamine on reeglina toimunud vahetult peale annetuskampaaniat või annetuskampaania ajal.

YouTube’i poolt vihakõneks tembeldatud ja maha võetud Järvi kommentaari on endiselt võimalik Objektiivi portaalist vaadata ja otsustada ise, mis võiks selles endast vihakõnet kujutada.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused