EKRE parandusettepanekud relvaseaduse muutmiseks võeti arvesse

Eesti, Uudised,
- Updated
©UU
Si Vis Pacem

Eile oli Riigikogus kavas Vabariigi Valitsuse relvaseaduse, riigilõivuseaduse ja strateegilise kauba seaduse muutmise seaduse eelnõu teine lugemine, kus läksid sisse peaaegu kõik Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esitatud parandusettepanekud.

Tegu on Euroopa Parlamendi ja nõukogu parandatud tulirelvadirektiivi ülevõtmisega ehk sisuliselt Euroopast järjekordselt pealesurutud direktiiviga, millele Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna saadikud Anti Poolamets ja Leo Kunnas kakskümmend parandusettepanekut kokku panid ning enamuses ka arvesse võeti ja seadusemuudatustesse sisse kirjutati.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Olulisemad muudatused puudutavad relvade klassidesse jaotust, padrunisalvede lisamist relvaseaduse kohaldamisalasse, samuti teatud relvade ja padrunisalvede käitlemisele piirangute seadmist.

EKRE saadik Leo Kunnas ütles, et relvaseadus tuleb selle koosseisu ajal veel kord Riigikokku tagasi, sest see on muutunud oma ülesehituselt niivõrd keeruliseks, et sellest tehakse paari aasta pärast uus versioon.

„Siin ongi tegelikult kolm küsimust, mis on jäänud ja mis käsitles kahel juhul meie ettepanekuid ja ühel juhul reservohvitseride kogu ettepanekuid,“ rääkis Kunnas, tuues esimeseks näiteks laskemoonakogused. Kunnas: „Meie hinnangul on need väikesed ja me tegime ka vastava ettepaneku suurendamiseks.“

Teine teema puudutab üldiselt väga laialdaselt kasutatavaid lasersihikuid. Kunnas: „Ma ei ole päris nõus sellega, et lasersihik oma iseloomult oleks käsitletav ründevahendina. Loomulikult, kui inimene tahab tulirelvaga kedagi mõrvata, siis ta tavaliselt teeb seda ebaseadusliku relvaga ja ebaseaduslike vahenditega. Lasersihikud on tänapäeval suhteliselt lihtsalt ümbertehtavad. Meil tuleks kaaluda, kas nende piiramine on ratsionaalne.“
Kolmas punkt puudutab kaitseliitlasi kui riigikaitses osalevaid isikuid käesoleva relvaseaduse tähenduses. Kunnas: „See võiks jääda siin tegelikult välja, see sõjaaja ametikohale määratud Kaitseliidu tegevliige – see peaks tegelikult olema lubatud kõigile Kaitseliidu tegevliikmetele.“
Ta lisas, et need ettepanekud, mis konkreetselt EKRE fraktsioon esitas, arvestasid ka muuseumipidajate, kollektsionääride, Eesti Kohtuekspertiisi Instituudi ja teiste arvamusi.

Õiguskomisjoni liikme Urve Tiiduse sõnul otsiti 1991. aasta direktiivis tasakaalu tulirelvade vaba liikumise ja vabadust piiravate turvalisusnõuete vahel ja need nõuded on juba Eesti õigusesse üle võetud, siis viimasel aastakümnel, kui ilmnesid seosed organiseeritud kuritegevuse ja terrorismi vahel, mis sünnitasid ka ränki tagajärgi, asuti Euroopa Liidu tulirelva direktiivi karmistama.

Sellesama parandatud ja täiendatud tulirelvadirektiivi ülevõtmiseks muudetaksegi Eestis kolme seadust: relvaseadust, riigilõivuseadust ja strateegilise kauba seadust.

Oluline on rõhutada, et see seadus puudutab tsiviilregistris olevaid relvi.

UU

3 commentsOn EKRE parandusettepanekud relvaseaduse muutmiseks võeti arvesse

 • Avatar

  Relvade piiramisega tehakse OMA rahvas kaitsetuks. Samal ajal on seadused tehtud nii “liberaalseteks” et lihtsam on elada kolmanda maa immigrandina euroopas.

  Rootsis takso pagasist SKärholmenis leiti ca 20 AUTOMAATTULIRELVA. Politsei kehitas selle peale 6lgu et see ei ole relvaseaduse rikkumine. Tegemist oli ju neegri/moslemi taksoga. Samas aga trahvitakse pesuehtsaid svenssoneid kui nad hilinevad oma relvaloa pikendamisega koheselt, ning esimese maailmasõja aegsed jahipüssid korjatakse ära.

 • Avatar

  Tundub, et kodukootud relvapoliitikud lähevad juba USAs läbikukkunud ja seal üldse Põhiseaduse vastasesse relvade keelamisse – see padrunisalvede jutt.
  Lisaks on kuldne rusika reegel – mis on kroduvalt praktikas kinnitust leidnud, et “relvastatud rahvas on viisakas rahvas”.
  Relvade süsteem peaks üldkaalus sarnanema juhilubadega – ja sarnanema Sveitsi mudeliga.
  Ehk JUBA KOOLIS (hiljemalt keskkoolis/gümnaasiumis) viiakse koolides läbi nii liiklus kui relva KULTUURI õpetus koos praktiliste tundidega.
  See tagab, et isikul on juba ellu astudes olemas nii parkiline kui teoreetiline pgas olemas ja kaoks ära suht mõttetu Politsei relvalubade bürokraatia.
  Inimene kes soovib relva läheb Politseisse ja saab paberi, et tel ei ole kehtivat kriminaal karistust siis läheb poodi ja ostab omale relva –
  teades ISE, et juhul kui tal on kehtiv kriminaal karistus ta seda teha ei saa.
  Seaduses on määratud relvade igapäeva kasutamise reeglid – mis õpitakse juba koolis selgeks. Kui isik neid rikub läheb ta kohtu alla – lihtne.
  Inimese ENDA asi on omale selgeks teha kõik nüansid mis tulenevad relva kasutamisest.
  Aga kuna meil on hetkel selline “liberaalne” kord siis valitsus KARDAB relvadega rahvast – kas see akrtus kandub ka EKRE valitsusele või mitte.
  Muideks ajalooline paradoks – 3Riigis oli relvade omamine just selline – ostad poest ja paned end kirja ja kõik.
  Keelatud oli omada Weermahti kasutuses olevaid relvi kodus ja RANGED reeglid olid jahipidamise – kui soovisid oma püssiga metsas jalutada siis palun.
  Kippusid seal aga elusolendi suunas laskma ilma OLULISE põhjuseta oli kuri karjas – kuni koonduslaagrini.
  See, et Hitler olevat rlevi kokku korjanud oli/on põhjuseta laim – tema valitsus LÕDVENDAS relva omamise reelgeid oluliselt võrreledes Weimari riigiga.
  Oluliselt raskendusid aga jahipidamise reeglid ja seda seoses just looduse kaitsega – erit Euroopa hundi kaitsega.
  Nagu eespool mainitud – see “airsofti” teema – seal on paljud lisad/seadmed olemas mis ametlikult tulirelvadega keelatud või piiratud.

 • Avatar

  Relvasedust tuleb lõdvendada ja relvad seadusekuulekatele kodanikele kergemini kättesaadavaks teha.
  Kriminaali ei huvita karmid relvaseadused, tema hangib relva illegaalsel moel niikuinii, pätti heidutab ainult see, kui ta mõtleb, et kas tema ohvril võib olla relv. Näiteks on Honduras, kus kehtivad karmid relvaseadused, suurima relvamõrvade arvuga riik. Kogu Euroopa relvade kättesaadavuse karmistamise idee seisneb selles, et populatsioon relvituks muuta, mis välistab rahva vastupanu globalistide jälgile uue maailmakorra kehtestamisele.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused