EKRE populaarsus ulatub Eesti igasse nurka

Uudised,
- Updated
©UU
Ühendame jõud!

Kuigi Reformierakond võitis äsjased parlamendivalimised üsna ülekaalukalt, siis vaadates valimistulemusi Eesti kaardil valimisjaoskondade kaupa, jääb silma EKRE ülisuur populaarsus.

Isegi Delfi jaoks oli tähelepanuväärne, kuivõrd suured maa-alad on Eestimaal, kus suurem osa hääletajad on eelistanud EKRE-t. Ruutkilomeetrites mõõtes on see ala hoomatavalt suurem kui näiteks Keskerakonnal.

Vaadates tulemuste kaarti, suudab EKRE kõnetada nii Lääne-Eesti, Kesk-Eesti kui Lõuna-Eesti elanikke, ning võitis seekord valimised Pärnumaal ning Võru-, Valga- ja Põlvamaal.

“Kui EKRE ka ei jõua seekord valitsusse, on tegu Eesti poliitikas lähiaastateks väga arvestatava jõuga,” sedastas Delfi.

Kõige ülekaalukamaid EKRE toetajata piirkondi leiab Lääne-Nigula, Põhja-Pärnumaa, Saarde ja Räpina vallas.

Maakondadest võitsiki EKRE Pärnumaal ja Lõuna-Eestis, kuid jaoskonniti on kaardil EKRE värve palju rohkem.

Kokku 451 jaoskonnast sai Reformierakond kõige rohkem hääli 211 alal, EKRE 107, Keskerakond 106, Isamaa 17, sotsid kuues ja Eesti 200 ühes. Kolmes jaoskonnas kogusid kaks edukamat erakonda täpselt ühepalju hääli, kusjuures kõigis kolmes oli üks “viigi” osaline EKRE.

Saaremaal võitis EKRE kuues valimisjaoksonnas, sealhulgas Ruhnu ja Vormsi saarel, lisaks ühes oli tulemus viigis Isamaaga.

Võru-Valga- ja Põlvamaal oli EKRE edukas 21-s jaoskonnas, seejuures Räpina vallas oli ülekaal teiste ees mäekõrgune.

Läänemaal oldi edukad viies valimisjaoskonnas, seejuures Lääne-Nigula vallas jaoksonnas nr 6 oli järgnenud Reformierakonna ees edu kahekordne.

Pärnumaal oli EKRE edu lausa 25-s valimisjaoskonnas, kahes oli võit mitmekordne.

Harju- ja Raplamaal võideti 14-s jaoskonnas, lisaks oldi ühes Reformierakonnaga viigis.

Järva- ja Viljandimaal värvus kaart EKRE värvidega 12-s jaoskonnas. Tartu- ja Jõgevamaal võitis EKRE 15-s jaoskonnas, lisaks ühes jagati esikohta Reformierakonnaga.

Lääne-Virumaal võitis EKRE seitsmes jaoskonnas. EKRE tulemus jäi tagasihoidlikumaks vaid Tallinnas, Ida-Virumaal ja Hiiumaal.

Teadupärast sai EKRE Riigikogus 19 mandaati, kasvatades eelmise koosseisuga võrreldes oma esindatust peaaegu kolm korda.

Kokku saadi 99 672 häält, mis teeb 17,8 protsenti häälte koguarvust.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused