EKRE saadikud on ainsad, kes rahva raha eest autosid ei liisi

Rubriik Uudised On
- Updated
RIIGIKOGU LIIKMETE AUTOD, RIIGIKOGU

Vastupidiselt Eesti Konservatiivsele Rahvaerakonnale, kelle saadikud autoliisingut välja ei võta, toetavad ülejäänud parteid kuluhüvitiste ehk maksumaksja raha eest autoliisingu maksmist jätkuvalt.

Eesti Päevaleht kirjutab, et kuigi riigikogu liikmetele ette nähtud kuluhüvitiste eest autoliisingu maksmine on avalikkuse seas palju kriitikat pälvinud, ei kipu riigikogu erakonnad seda keelama, vaid pigem toetavad senise korra jätkumist, sest see aitab nende sõnul kaugemates paikades elavaid saadikuid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ainuke parlamendierakond, kes oleks nõus kuluhüvitiste eest autode liisimise ära keelama, on EKRE.

Riigikogu eelmises koosseisus pandi kuluhüvitistest makstavale autoliisingule 450-eurone ülempiir, sest saadikud hakkasid selle raha eest liisima ülikalleid sõidukeid.

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond otsustas juba 2016. aastal esimese fraktsioonina loobuda parlamendi liikmetele ette nähtud võimalusest tasuda autoliisingu arveid kuluhüvitistest.

„Ehkki seadus pakub saadikule sellist soodustust, leiame, et ükski riigikogu liige ei pea olema paremas olukorras võrreldes tavakodanikuga, kes peab oma kulud, sealhulgas autoliisingu kinni maksma palga arvelt,“ ütles tollane fraktsiooni esimees Martin Helme.

Sama põhimõte kehtib EKRE fraktsioonis ka äsjavalitud koosseisu ajal.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused