EKRE soovib võitluses koroonaviirusega jõulisemat tegutsemist

Eesti, Uudised,
- Updated
©UU
EKRE fraktsiooni esimees Siim Pohlak.

EKRE Riigikogu fraktsioon soovib võitluses koroonaviirusega jõulisemat tegutsemist. Avaldame järgnevalt fraktsiooni esimehe Siim Pohlaku poolt täna Riigikogus ette kantud pöördumise täimahus.

Lugupeetud istungi juhataja, austatud Peaminister!

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kõigepealt jõudu teile selles keerulises olukorras tegutsemisel!

Edastasime eile meie headele koalitsioonipartneritele EKRE Riigikogu fraktsiooni poolt ühe pöördumise.

Loen selle siinkohal ette, ütlen kohe, et me ei vastandu sellega koalitsioonipartneritele, vastupidi tänases olukorras on meil vaja ühtse löögirusikana tegutsevat koalitsiooni, meil on vaja tegusid.

Järgnevalt pöördumine:

Inimese üks põhiõigusi on õigus elule.

Eesti riigi tänaste juhtidena vastutame oma rahva ees. Koroonaviiruse ülemaailmse leviku olukorras peab meie peamiseks eesmärgiks olema Eesti inimeste elu ja tervist ohtu seadvate tingimuste minimeerimine. Koroonaviiruse omadused on lõpuni teadmata. On piisavalt hoiatavaid näiteid hilinenud reageerimisest.

Põhja-Itaalias on tekkinud kriisiolukord. Sealsete tunnustatud meedikute väljaütlemiste järgi jäädi rangemate piirangute ja ennetavate meetmete rakendamisega 2-3 nädalat hiljaks.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon leiab, et koroonaviiruse tõrjumiseks ja suurema kahju ennetamiseks on Eestis vaja rakendada senisest jõulisemaid meetmeid.

Peame olema sündmustest ees, mitte reageerima tagantjärele.

Anname endale aru, et rangemad piirangud ja meetmed tekitavad inimestele ja ettevõtjatele ebamugavusi, kuid eesmärgiks peab olema õigeaegse reageerimisega ära hoida oluliselt suurema kahju tekkimine tulevikus.

EKRE fraktsioon leiab, et on vaja rakendada alljärgnevaid meetmeid:

● Kontroll piiridel. Meie rahva turvalisuse huvides rakendada koheselt kontroll kõigi riiki sisenevate isikute üle, neile kes saabuvad palaviku või muude spetsiifiliste sümptomitega panna kohustus testida ennast koroonaviiruse suhtes.

● Mitte lubada riiki viirusriskiga piirkondadest saabuvaid turiste ja kohustada kõiki välisriikidest Eestisse saabujaid kohandama endale 14 päevast kodust karantiini.

● Peatada esmaspäevast 16. märtsist koolide ja ülikoolide töö, võimalusel viia koolid üle e-õppele.

● Seada rahvakogunemiste ja ürituste korraldamisele kohustuslikud piirangud kuni aprilli lõpuni.

● Kodusesse karantiini jäävaid isikud peavad saama selge sõnumi, et kui nad kodusest karantiinist kinni ei pea, rakendatakse neile karantiini sundtäitmist või muid seadusest tulenevaid sanktsioone.

Meie fraktsioon toetab ülaltoodud meetmete rakendamiseks eriolukorra kehtestamist.

Kindlasti ei soovi me kedagi hirmutada, ettevaatlikkus ja ennetav tegutsemine on rahvale mõistetav, isegi kui selle eelised selguvad alles tagantjärele.

Kinnitan veelkord, et toetame peaministrit ja valitsust ning ootame konkreetseid otsuseid!

Aitäh!

Pöördumise allkirjastasid kõik Riigikogu EKRE fraktsiooni liikmed: Merry Aart, Riho Breivel, Helle-Moonika Helme, Peeter Ernits, Urmas Espenberg, Kalle Grünthal, Ruuben Kaalep, Tiit Kala, Uno Kaskpeit, Kert Kingo, Leo Kunnas, Alar Laneman, Siim Pohlak, Anti Poolamets, Paul Puustusmaa, Henn Põlluaas, Urmas Reitelmann, Kai Rimmel, Jaak Valge.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused