Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE toetus võimaldas lastele ravi, mida Haigekassa ei rahasta

-
08.11.2019
2P2SJtGAK1e8gEMBiGiBKP
© Scanpix

Sihtasutus Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond saatis Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Riigikogu fraktsioonile südamliku kirja, kus tänatakse erakonda 2019. aasta riigieelarves tehtud ettepaneku eest suunata 100 000 eurot SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondile, et võimaldada lastele ravi, mis pole Eesti Haigekassa poolt rahastatud.

„Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on käesoleva aasta vältel võimaldanud Eesti Haigekassa poolt kompenseerimata ravimeid kuuele lapsele ca 300 000 euro ulatuses. Lisaks on fond aidanud heade annetajate toel kompenseerida üheksal Eesti perel lapsele koduseks kasutamiseks eluks vajalikke aparaate üle 23 000 euro ulatuses, 17 perel lapsele haigusest tulenevaid abivahendeid rohkem kui 36 000 euro ulatuses ning katnud üheksa lapse ravireisikulud välismaale ligi 38 000 euro eest.
Ühtlasi on fond ulatanud heategijate toel üle 2,2 miljoni euroga abikäe, et aidata kahel lapsel saada uuenduslikku geeniravi, et elada edaspidi täisväärtuslikku elu, ning võimaldanud hingeliselt haavata saanud lastel asenduskodudes ja varjupaikades psühholoogilist tuge ligi 95 000 euro eest.
Eelnevale lisaks on aidanud fond katta 21 lapse ravitoidu kulud, 43 lapse arendava teraapia kulud, nelja kuulmispuudega lapse kõneprotsessori omaosaluse, 57 vähekindlustatud perest pärit lapse raviprillide maksumuse ning 14 diabeeti põdevale lapsele insuliinipumba. Oleme aidanud tasuda erivajadustega ja haigete laste peredele ühisürituste korraldamist ning oleme peagi soetamas nii Tartu Ülikooli Kliinikumi kui ka Pärnu haiglasse liikumispuudega lastele taastusraviks äärmiselt vajaliku seadme, kõnniroboti.
Kõikide välja toodud abivajaduste puhul oleme vastava toote või teenuse eest tasunud annetajate rahaga riigieelarvesse ka 20% või 9% käibemaksu. Tartu Ülikooli Kliinikumi soetatava kõnniroboti meie osaluse maksumusest teeb see näiteks 60 000 eurot.
Lisaks on fond ajutiselt tulnud appi ka kohalikul tasandil, aidates katta Võru linnas 16-aastase sügava puudega lapse ööpäevaringse lapsehoiuteenuse eest. Hetkel on nimelt riiklik toetus raske ja sügava puudega lastele arvupõhine ja abivajavate laste tegelikke vajadusi see ei arvesta. Kui omavalitsuses väheneb puudega laste hulk, väheneb ka laste hoiuteenuseks eraldatud toetussumma. Loodame südamest, et uuest aastast süsteem muutub ning head annetajad ei pea enam südant vaevama sotsiaalhoolekande probleemide pärast.
Oleme Teile südamest tänulikud, et Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi tööd ja panust Eesti laste tervise ja ravitingimuste parendamisse hindate.“

UU