Ennekõike tuleb tagada töö kohalikele, lühiajalised võõrtöölised võtku ette kodutee

Majandus, Uudised,
©Uued Uudised
Riik teeb noortele põllumeestele toetused kättesaadavamaks.

Siseministeeriumi kodakondsus- ja rändepoliitika osakonna juhataja Ruth Annus soovitab intervjuus ERR-ile, Eesti põllumeestel kohaneda võõraste lahkumise ja kohaliku tööjõu kasutamisega ning töötuks jäänud inimestel olla valmis töötama põllumajanduses.

„Keerulised ajad nõuavad kiiret kohanemist,“ on tema sõnum põllumeestele. „Ennekõike on välismaalaste seaduse mõte tagada kohalike, Eesti elanike tööhõive. Kui meil on 20 000 ajutist [võõr]töötajat, aga samal ajal meie enda inimesed kaotavad iga päev üha rohkem ja rohkem tööd, siis on oluline viia kokku tööandjad ja Eesti elanikest tööotsijad. Vaadates töötukassa andmeid, on praegu meil üle 44 000 töötu ja see arv kasvab iga päev.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ruth Annus lisas, et ennekõike on oluline, et Eesti elanikud kohaneksid ja tööandjad kohaneksid ja inimesed läheksid tööle põllumajandusse. Sest arusaadavalt põllumajandus, toidutootmine, toiduainetetööstus on selgelt julgeoleku küsimus.

Kolm neljandikku lühiajalistest töötajatest on Ukraina kodanikud ning kuni eriolukorra lõpuni on neil võimalik Eestis viibida, kuid siis peavad võtma kuu aja jooksul ette kodutee.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused