Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ennekõike tuleb tagada töö kohalikele, lühiajalised võõrtöölised võtku ette kodutee

-
13.04.2020
Riik teeb noortele põllumeestele toetused kättesaadavamaks.
© Uued Uudised

Siseministeeriumi kodakondsus- ja rändepoliitika osakonna juhataja Ruth Annus soovitab intervjuus ERR-ile, Eesti põllumeestel kohaneda võõraste lahkumise ja kohaliku tööjõu kasutamisega ning töötuks jäänud inimestel olla valmis töötama põllumajanduses.

„Keerulised ajad nõuavad kiiret kohanemist,“ on tema sõnum põllumeestele. „Ennekõike on välismaalaste seaduse mõte tagada kohalike, Eesti elanike tööhõive. Kui meil on 20 000 ajutist [võõr]töötajat, aga samal ajal meie enda inimesed kaotavad iga päev üha rohkem ja rohkem tööd, siis on oluline viia kokku tööandjad ja Eesti elanikest tööotsijad. Vaadates töötukassa andmeid, on praegu meil üle 44 000 töötu ja see arv kasvab iga päev.“

Ruth Annus lisas, et ennekõike on oluline, et Eesti elanikud kohaneksid ja tööandjad kohaneksid ja inimesed läheksid tööle põllumajandusse. Sest arusaadavalt põllumajandus, toidutootmine, toiduainetetööstus on selgelt julgeoleku küsimus.

Kolm neljandikku lühiajalistest töötajatest on Ukraina kodanikud ning kuni eriolukorra lõpuni on neil võimalik Eestis viibida, kuid siis peavad võtma kuu aja jooksul ette kodutee.