Eriolukorra ajal ei pea relvaluba pikendama minema

Eesti, Uudised,
- Updated
©UU
Relv

Riigikogu võttis täna vastu seaduse, millega muuhulgas pikendatakse relvalubade ja relvavaldkonna tegevuslubade kehtivust nendel inimestel, kellel lõppeb loa kehtivus eriolukorra ajal.

„Eriolukorra ajal on inimeste liikumine ja ametiasutuste tegevus piiratud ning võib tekkida olukord, kus väljastatud relvalubade kehtivusaeg lõpeb ja nende pikendamine ei ole võimalik. Niisamuti võib juhtuda tervisetõendiga, mida on tarvis loa omamiseks ja pikendamiseks,“ selgitas siseminister Mart Helme. „Seega, selleks et inimesi mitte ebasoodsasse olukorda panna, tuleb näha ette võimalus erisuse tegemiseks relvalubade kehtimisajale. Samuti tervisetõendi pikendamisele, kuna pere- või eriarsti juurde saamine on praegusel ajal piiratud,“ märkis minister.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Seadusega nähakse ette relvaloa, kollektsioneerimisloa, paralleelrelvaloa ja relvakandmisloa ning relvaseaduse alusel väljastatud tegevuslubade kehtivuse pikenemine eriolukorra ajal ja 60 päeva pärast eriolukorra lõppu.

Erisus kehtib kuni 60 päeva pärast eriolukorra lõppu. Eelnimetatud ajavahemik on tarvilik selleks, et tagada luba pikendavatele inimestele mõistlik aeg loa pikendamise taotluse esitamiseks ja tervisetõendi hankimiseks pärast eriolukorra lõppu. Samuti on see piisav aeg, et Politsei- ja Piirivalveamet (PPA) saaks naasta oma tavapärasesse töörütmi.

Muudatus puudutab üksnes neid relvaomanikke, kes on PPA poolt varasemalt kontrollitud, läbinud eksamid ning kellele on antud õigus relvi käidelda. Nende suhtes teeb amet jätkuvalt järelevalvet ja kui peaks ilmnema, et inimene paneb eriolukorra ajal toime süüteo, mis välistab relvade käitlemise õiguse, siis reageeritakse sellele tavapärases korras.

Ka tegevusloa pikendamine võib eriolukorra tõttu olla võimatu. Seetõttu nähakse ette, et ka tegevusluba, mille kehtivus lõpeb eriolukorra ajal, kehtib edasi eriolukorra ajal ja 60 päeva pärast eriolukorra lõppu. Siseministeeriumi hinnangul peaks vältima olukorda, kus juriidilisel isikul lõpeb tegevusloa kehtivus temast mitteoleneval põhjusel. Sel juhul tekib nii juriidilisele isikule kui ka PPAle mitmeid kohustusi (nt ettevõte peab kogu relvaalase dokumentatsiooni, relvad, laskemoona jms PPAle üle andma), mida tuleb vältida.

Ka tegevusloa omanike, näiteks relvakaupmeeste ja relvameistrite, üle jätkub eriolukorra ajal järelevalve tegemine ning õiguslike aluste tuvastamisel tegevusluba peatatakse või tunnistatakse kehtetuks.

Uusi relvalube politsei ei väljasta, kui ei ole läbitud eksamit ja perearstilt nõutavat kehtivat tervisetõendit. Kellel ei ole võimalik arstitõendit saada, peab oma taotlusega ootama eriolukorra lõpuni, siis menetletakse avaldust tavapärases korras.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused