Facebook tunnistas uuringu, mille tulemus ei näidanud presidenti heas valguses, reklaamiks

Eesti, Uudised,
- Updated
©U+
Presidendivalimised Valimiskogus 24.09.16

Iganädalaselt erakondade populaarsusküsitlusi ja teisi uuringuid korraldav MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut taotles Facebooki reklaamikampaaniat oma 14. aprillil avaldatud pressiteate kohta, mis lükati tagasi nii esimesel ülevaatusel kui ka järelülevaatusel põhjendusega, et see on poliitilise sisuga ning mõjutab valimisi.

Ainus võimalus tulemuste laiemaks levitamiseks Facebookis oli tunnistada reklaami kui poliitilisi protsesse mõjutavaks avalduseks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ühiskonnauuringute Instituut avaldas oma Facebooki kontol, et sarnaselt lükati tagasi ka viimaste erakondade reitinguandmete reklaam.

„Reaalselt ei ole aga selgelt tegemist instituudi poolse poliitilisi eelistusi või protsesse mõjutava tegevusega, vaid lihtsalt uuringu tulemuste kajastamisega. Seega ei saaks me ka kuidagi hakata seda reklaamima kui poliitilist reklaami,“ seisab kirjas.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut väljastas 14. aprillil pressiteate koroonaviiruse uuringu kohta, mis muuhulgas kajastas, et kõige enam ollakse rahul Politsei- ja Piirivalveameti tegevusega ning kõige vähem ollakse rahul presidendi tegevusega senisel pandeemiaperioodil.

Et uuringu tulemusi laiemalt tutvustada soovis Ühiskonnauuringute Instituut neid Facebooki kaudu reklaamida. Facebook aga otsustas, et tegemist on poliitilise reklaamiga, mis muuhulgas võib ka mõjutada valmisitulemusi ning keelas selle reklaami ära.

Ei Politsei- ja Piirivalveamet ega ka presidendi ametikoht ei ole Eestis valitavad institutsioonid.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused