Finantsinspektsioon lubab Swedbanki rahapesu uurimise tulemusi sügiseks

Kilvar Kessler, the head of Estonia’s banks supervisor, the Finantsinspektsioon, speaks during an interview in Tallinn

Eilsel Riigikogu istungil esitas parlamendile ülevaate mullusest aastast Finantsinspektsiooni juhatuse esimees Kilvar Kessler.

Rääkides Eesti mainet kahjustanud pankade rahapesust, ütles Kessler, et protsess käib ning avalikkust hoitakse tulemustega kursis.

EKRE saadik Anti Poolamets küsis: „Näiteks minu andmetel andis juba 2009. aastal rahapesu andmebüroo infot ja signaale välja. Sel ajal oli Jürgen Ligi rahandusminister, ent ei olevat mingit reaktsiooni järgnenud. Tänapäeva uus risk on Swedbanki kohta tulnud häiresignaalid. Kuidas on teie tegevusplaan selles osas, kas inspektsioon on valmis ka puistama Swedbanki kontoreid, arvuteid? Sest Rootsis on see põhiliselt ajakirjanduse abiga alanud.“

Kessler vastas, et Rootsi finantsjärelevalve asutusega on ka avalikult teada andnud juba veebruaris, et koos alustatakse Swedbanki suhtes järelevalvetoiminguid.

„Protsessid käivad. Nüüd, me oleme Rootsi järelevalvega kokku leppinud selliselt, et nii kaua, kui see protsess käib, siis me – kas või seetõttu, et mitte vastaspoolele liiga palju aimdust anda – me detailidesse ei lähe. Küll aga, kui see protsess lõpeb – ja hetkel me rootslastega oleme koos prognoosinud, esialgsed tulemused sügiseks peaks olema selged –, siis me kindlasti ka avaldame need.“

Kommentaarid