Finantsinspektsioon lubab Swedbanki rahapesu uurimise tulemusi sügiseks

Uudised,
- Updated
Kilvar Kessler, the head of Estonia’s banks supervisor, the Finantsinspektsioon, speaks during an interview in Tallinn

Eilsel Riigikogu istungil esitas parlamendile ülevaate mullusest aastast Finantsinspektsiooni juhatuse esimees Kilvar Kessler.

Rääkides Eesti mainet kahjustanud pankade rahapesust, ütles Kessler, et protsess käib ning avalikkust hoitakse tulemustega kursis.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

EKRE saadik Anti Poolamets küsis: „Näiteks minu andmetel andis juba 2009. aastal rahapesu andmebüroo infot ja signaale välja. Sel ajal oli Jürgen Ligi rahandusminister, ent ei olevat mingit reaktsiooni järgnenud. Tänapäeva uus risk on Swedbanki kohta tulnud häiresignaalid. Kuidas on teie tegevusplaan selles osas, kas inspektsioon on valmis ka puistama Swedbanki kontoreid, arvuteid? Sest Rootsis on see põhiliselt ajakirjanduse abiga alanud.“

Kessler vastas, et Rootsi finantsjärelevalve asutusega on ka avalikult teada andnud juba veebruaris, et koos alustatakse Swedbanki suhtes järelevalvetoiminguid.

„Protsessid käivad. Nüüd, me oleme Rootsi järelevalvega kokku leppinud selliselt, et nii kaua, kui see protsess käib, siis me – kas või seetõttu, et mitte vastaspoolele liiga palju aimdust anda – me detailidesse ei lähe. Küll aga, kui see protsess lõpeb – ja hetkel me rootslastega oleme koos prognoosinud, esialgsed tulemused sügiseks peaks olema selged –, siis me kindlasti ka avaldame need.“

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused