Helmed ruulivad, Tarand ja Vakra põhjas

Uudised,

Turu-uuringute AS-i poolt läbi viidud uuringust tuli välja, et EKRE poliitikud on mitmes piirkonnas populaarseimad. End häbistanud Indrek Tarand on langenud täiesti põhja.

Tallinnas on populaarsed näiteks Martin Helme. Kuigi Nõmme on pigem olnud Reformierakonna kants, on just Helme seal kõige populaarsem ja saab ilmselt ka isikumandaadi, ennustab meedia.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Samal ajal toetab aga Rainer Vakrat (SDE) kõigest kaks protsenti küsitletutest, kus suure hoobi andis tema plagiaadiskandaal.

Eriti kehv on näiteks Indrek Tarandi toetus Pärnumaal – kolm protsenti, mis on ilmselgelt rahva hinnang tema tekitatud klounaadile EKRE meeleavaldusel.

Pärnumaal on populaarseimaid EKRE esimees Mart Helme, kes on küsitluse põhjal kohe Kadri Simsoni (Keskerakond) järel.

Näiteks Tartu- ja Jõgevamaal on kõige populaarsem samuti EKRE ridadesse kuuluv Riigikogu liige Peeter Ernits.

Suurimat häältesaaki üldse pakutakse küsitluse põhjal keskerakondlasele Mihhail Kõlvartile, kes kandideerib Tallinna Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita linnaosas.

Valimiste lähenedes on erakondade toetused valimisringkondades ühtlustunud, selgub samast uuringust.

Näiteks Jõgeva- ja Tartumaal kogusid EKRE ja Reformierakond võrdse toetuse 25 protsenti.

Hiiu-, Lääne- ja Saaremaal on EKRE toetus 19, Reformierakonnal 18, ja Sotsiaaldemokraatlikul erakonnal 17 protsenti.

Järva- ja Viljandimaal on võrdsel joonel Reformierakond 25 ja EKRE 24 protsendi suuruse toetusega.

Väga tasavägine on heitlus ka Võru-, Valga- ja Põlvamaal, kus EKRE toetus on 26, Reformierakonnal 25 ja Keskerakonnal 23 protsenti.

Tallinnas astuvad konkurendid Keskerakonna kandadele Mustamäel ja Nõmmel, kus Keskerakonna toetus on 31, Reformierakonnal 25 ja EKRE-l 21 protsenti.

Lääne-Virumaal on napilt esikohal Reformierakond (22 protsenti), kuid seal hingab EKRE neile kohe kuklasse.

Uuring valmis Turu-uuringute AS-is ERR-i tellimusel, küsitleti ligi 4700 vastajat.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused