Henn Põlluaas: Estonia huku asjus tuleb algatada uus uurimine

Eesti, Uudised,
©UU
Riigikogu esimees Henn Põlluaas.

Riigikogu esimees Henn Põlluaas (EKRE) võttis eile vastu kollektiivse pöördumise, milles soovitakse Estonia vraki ülestõstmist. Ka Põlluaasa seisukoht on, et laevahuku asjaolude lõplikuks väljaselgitamiseks tuleb avada uus uurimine.

“Kui ei olnud teada, kui palju autosid ikka laeval oli ja milline oli nende tegelik last, oleks pidanud tuukrid laevale saatma ja selle selgeks tegema. Kui kahtlustati, et laeva põhjas oli võimaliku plahvatuse tagajärjel tekkinud auk, oleks pidanud laevakere üle vaatama. Kui taheti millegipärast edasine uurimine ära keelata ja laev betooniga katta, oleks pidanud küsima, miks. Kui uurimistulemused kuulutati täiesti pretsedenditult salastatuks, oleks pidanud küsima miks ja kelle huvides kõike seda tehakse,” märkis Põlluaas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

ta lisas, et selline käitumine tõstatab märksa rohkem uusi küsimusi ja kahtlustusi, kui annab vastuseid, mis kas kinnitavad või siis lükkavad erinevad versioonid ja kahtlustused ümber. Tema sõnul tuleb tõde igal juhul avalikuks teha, kas see meeldib kellelegi või mitte. Alles siis saavad nii hukkunud, nende omaksed kui ka kogu ühiskond rahu.

Ka Henn Põlluaasa isiklikult on Estonia hukk puudutanud üsna lähedalt.

UU

2 commentsOn Henn Põlluaas: Estonia huku asjus tuleb algatada uus uurimine

  • Avatar

    Õige. Ja kohe ja kiiresti.
    On omal ISIKLIK kogemus kodanik Meistriga ja tema otsese teema varjamise katsega.
    Kui uus uurimine tuleb võin ka vande all paar naela kirstule lisada.

  • Avatar

    Ärge jamage! Hauarahu ja puha. Parem betoneerige kogu Länemeri.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused