Henn Põlluaas: Estonia huku asjus tuleb algatada uus uurimine

Eesti, Uudised,
©UU
Henn Põlluaas

Riigikogu esimees Henn Põlluaas (EKRE) võttis eile vastu kollektiivse pöördumise, milles soovitakse Estonia vraki ülestõstmist. Ka Põlluaasa seisukoht on, et laevahuku asjaolude lõplikuks väljaselgitamiseks tuleb avada uus uurimine.

“Kui ei olnud teada, kui palju autosid ikka laeval oli ja milline oli nende tegelik last, oleks pidanud tuukrid laevale saatma ja selle selgeks tegema. Kui kahtlustati, et laeva põhjas oli võimaliku plahvatuse tagajärjel tekkinud auk, oleks pidanud laevakere üle vaatama. Kui taheti millegipärast edasine uurimine ära keelata ja laev betooniga katta, oleks pidanud küsima, miks. Kui uurimistulemused kuulutati täiesti pretsedenditult salastatuks, oleks pidanud küsima miks ja kelle huvides kõike seda tehakse,” märkis Põlluaas.

ta lisas, et selline käitumine tõstatab märksa rohkem uusi küsimusi ja kahtlustusi, kui annab vastuseid, mis kas kinnitavad või siis lükkavad erinevad versioonid ja kahtlustused ümber. Tema sõnul tuleb tõde igal juhul avalikuks teha, kas see meeldib kellelegi või mitte. Alles siis saavad nii hukkunud, nende omaksed kui ka kogu ühiskond rahu.

Ka Henn Põlluaasa isiklikult on Estonia hukk puudutanud üsna lähedalt.

UU

Kommentaarid

2 commentsOn Henn Põlluaas: Estonia huku asjus tuleb algatada uus uurimine

  • Avatar

    Õige. Ja kohe ja kiiresti.
    On omal ISIKLIK kogemus kodanik Meistriga ja tema otsese teema varjamise katsega.
    Kui uus uurimine tuleb võin ka vande all paar naela kirstule lisada.

  • Avatar

    Ärge jamage! Hauarahu ja puha. Parem betoneerige kogu Länemeri.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused