Henn Põlluaas: Kaljulaidi kutse Putinile on näkkusülitamine väikerahvastele

Eesti, Uudised,
©Uued Uudised
Henn Põlluaas

Riigikogu esimees Henn Põlluaas (EKRE) andis pikema intervjuu ERR-i reporterile Toomas Sildasmile. Muu hulgas ütles spiiker usutluses, et president Kersti Kaljulaid tegi vea, kui kutsus eeloleval suvel Tartus toimuvale soome-ugri rahvaste maailmakongressile Venemaa presidendi Vladimir Putini.

“Esiteks ma ei usu hästi, et ta siia tuleb. Teiseks on mul väga kahju, et president (Kersti Kaljulaid – toim) üldse sellise sammu astus ja Putini siia kutsus. Vaieldamatult on praeguse Putini režiimi ajal käimas üks jõhkramaid väikeste rahvaste, ka soome-ugri rahvaste venestamine. Kui tema tuleks nüüd siia kongressile, oleks see näkkusülitamine kõigile väikerahvastele, keda ta represseerib. Ma loodan, et ta ei tule siia ja [Eesti] president oleks pidanud sellele mõtlema,” rääkis Põlluaas.

Riigikogu esimees avaldas ka arvamust, et Eesti on tervik Euroopa Liidu ja NATO-ga ning et eraldi dialoogi pidamine Venemaaga on täiesti mõttetu.

Kaljulaidi ja Putini eelmise aasta kohtumisse suhtus Põlluaas samuti kriitiliselt. “Ja mis tulemus siis president Kaljulaidi kohtumisel Putiniga oli? Null. Mitte mingisugust tulemust ei olnud. Sellisel asjal pole mõtet. Peame ikka seisma selle eest, et EL ja NATO oleksid Venemaa-poliitikas ühtsed, et Venemaa agressioonide ees ei pigistataks silmi kinni – seal saame palju rohkem kaasa rääkida ja protsesse mõjutada. Kui lunime endale audientsi Putini juurde, siis anname signaali, justkui oleks tegemist rahvusvaheliselt austatud riigi esindajaga, kellega probleeme ei ole. Me võime seista kasvõi pea peal, sellest meie suhted heaks ei muutu. Heade suhete võti on Kremlis,” leidis Põlluaas.

Kommentaarid

4 commentsOn Henn Põlluaas: Kaljulaidi kutse Putinile on näkkusülitamine väikerahvastele

 • Avatar

  Ei midagi uut siin päikese all!
  thomas hendrik ilves = kersti kaljulaid = karl vaino

 • Avatar

  Kaljulaid loota ju võib,aga vaevalt selline tugev president (Venemaa Tsaar) siia Eestisse enda jalga tõstab! 🤣🤣🤣

 • Avatar

  Lisaks osavõtule Tartu kongressist
  võib kohapeal ka teatud dokumente allkirjastada.

 • Avatar
  Leo Viller

  Nõukoguliku viljastava valitsemise tulemusena on Venemaal mõne aasta taguse seisuga kadunud 12 keelt ja 79 keelt on suuremal või vähemal määral ohustatud. Andmed on võetud Venemaa ametlikest allikatest

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused