Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Henn Põlluaas lisaeelarve kinnitamise järel: “Parlament ega valitsus ei puhka täpselt samamoodi nagu ei puhka meie tublid inimesed eesliinil”

-
15.04.2020
Riigikogu EKRE fraktsiooni liikmed.

Riigikogu spiiker Henn Põlluaas (EKRE) avaldas heameelt, et eriolukorra tingimustest saadi sedavõrd kiiresti vastu võtta kriisi leevendav lisaeelarve.

„Riigikogu panus praeguses situatsioonis on olnud äärmiselt vajalik. Me töötame ööpäevaringselt selle nimel, et võimaldada riigil rakendada mõjusamaid meetmeid ohjeldamaks kriisist tulenevaid tagajärgi,“ lausus Põlluaas. „Riigikogu roll seadusandliku võimu kandjana on just nendel nädalatel ennast eriliselt tõestanud.
Parlament ega valitsus ei puhka täpselt samamoodi nagu ei puhka meie tublid inimesed eesliinil.“

Riigikogu kiitis tänasel istungil heaks 2020. aasta lisaeelarve seaduse eelnõu ja veel kaks abimeetmetega seotud seadust. Eesti ajaloo suurim majanduse abipakett pakub tuge nii ettevõtetele kui ka tööinimestele, keda kriis kõige enam puudutanud on.

Lisaeelarves nähakse ette koroonaviiruse levikuga seotud majanduslike meetmete elluviimiseks vajalik eelarve. Meetmete eesmärgiks on leevendada kahjusid, stimuleerida majandust ning kiirendada kriisist välja tulemist.

Lisaeelarve järgi kujuneb valitsussektori nominaalseks eelarve puudujäägiks tänavu koos valitsuse majanduse toetusmeetmetega 2,62 miljardit eurot. Meetmete mõju valitsussektori nominaalsele eelarvepositsioonile on 1,15 miljardit eurot.