Henn Põlluaas oravate jandist: nad on kibestunud ja pahased, et nad ei ole võimul

Eesti, Uudised,
©UU
Henn Põlluaas

Ajakirjanduses on olnud sel nädalal mitu lugu esmaspäevast jandist, mille korraldas opositsioon jaurates poolteist tundi Riigikogu esimehe Henn Põlluaasaga (EKRE) sisulise töö asemel protseduuriliste küsimuste ja kodukorra reeglite ümber ja süüdistades spiikrit selles, et ta on erapoolik ega pea reeglitest kinni.

Henn Põlluaas kinnitab, et reeglitest ei pea kinni opositsioon, kes püüab kõikvõimalikul kombel reeglitest üle vaadata ja neid rikkuda, eesmärgiga lihtsalt parlamendi tööd venitada ja blokeerida. Näiteks parlamendi aseesimehe Siim Kallasega, kes opositsioonis näägutava Reformierakonna enda esindaja, ei korraldata kunagi sellist laata.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„See, mis juhtus esmaspäeval, see, millest tohutu ažiotaaž üles tõsteti, on ju absoluutselt absurdne ja sisutu lugu,“ räägib Põlluaas. „Nad nõudsid kolme sisult identse eelnõu järjekorra muutmist päevakorras. Vahet pole absoluutselt, mis järjekorras oleks neid eelnõusid käsitletud, sest need olid täiesti identsed.“

Põlluaas selgitab, et järjekorda on võimalik muuta, kui selleks on konsensus, selleks aga seda polnud ning siis läks kära lahti ja vallandus protseduuriliste küsimuste laviin, mis ei olnud oma olemuselt sugugi protseduurilised: „Vastasin omaltpoolt kõikidele küsimustele, seega süüdistused opositsiooni suukorvistamist ja neile sõna mitteandmises on täiesti alusetud.“

Tema sõnul oli tegemist järjekordse jantimisega, sisutu ajaviitmisega — poolteist tundi raisati totrale kemplusele. Põhjus, miks seda tehakse, on selge: pärast EKRE, Isamaa ja Keskerakonna koostööd kuulutati välja opositsiooni-poolne vastasseis; nad on kibestunud ja pahased, et nad ei ole võimul.

Juba varem on olnud kuulda, et opositsioon koostab justkui spiikri paturegistrit. Postimees avaldaski täna oma internetiväljaandes nende etteheited: raamatu kirjutamine, milles Põlluaas avab sotside tegelikku olemust, protesteerimine massiimmigratsiooni toetava Inimõiguste Keskuse riikliku rahastamise vastu, rahvaalgatuse taastamise vajaduse tõstatamine Riigikogu 100 aastapäeva kõnes, Eesti lippude tagasitoomine Toompea lossi valgesse saali, Eesti territoriaalse terviklikkuse eest seismine jne.

„Kinnitan, et olen ka täna kõikide nende asjade taga ning seisan kindlalt Eesti riigi ja rahva huvide eest. Olen uhke selle üle,“ lisas spiiker.

UU

13 commentsOn Henn Põlluaas oravate jandist: nad on kibestunud ja pahased, et nad ei ole võimul

 • Avatar

  Ma tahan nüüd teada,kas Postimehe Elo Mõttus-Leppik on saanud ka mingi koolituse sellest,kuidas saatejuht viib läbi saadet ja kuidas ta peab käituma.See otse postimehest oli ju alla igasugust kriitikat.Ligi koos Leppikuga ründasid Põlluaasa nii labaselt ja kahekesi korraga nagu parmud enne äikest.Mis ta sellest Ligist koos oma kõvera irvega sinna veel kutsus.Ta sai oma arvamust ju ilma Ligitagi suurepäraselt demonstreeritud.No ei tohi saatejuht nii karjanaiseks kätte minna.Kuulake ometi inimesed.Miks Toomas Kask endale sellist käitumist mitte kunagi ei luba,ükskõik millise maailmavaatega saatekülaline on.

 • Avatar
  Kuldvõtmeke

  Jaja,, oleks refid ise valitsemas, siis oleks ikka ka pärispõhjusi olnud, millest opositioonil olnuks meediakära tekitada.. Rahapesu Ligi mahitamisel, Veb paljaksvarastamine Kallase vaikival nõusolekul, Rollotamine Rosimannuste maiuspala j.n.e. Kuna aga sulimine oli eelduseks et riigiaparaadis üldse paremal positisoonil olla, siis meediakärast kaugemale asjad ei jõudnudki. Nüüd on Ligil agoonia ja hirm naha vahel, kuna peade veeratamise lubaduse täitmiseni pole Helmed veel jõudnud. …

 • Avatar

  …väga kahju,et hr.Põlluaas peab taluma selliseid alandusi.Eilne “Ligi-tsirkus”näitas,kellega on tegemist.Ligil pole isegi häbi avalikult näidata,kes ta tegelikult on.Kogu see rehf kamp on ju tegelikult hulluks läinud. Mõistusega rahvas näeb,mis toimub.Kinni makstud “lektorid” kaabude teemal,kehaakeele teemal jne.Häbi peaks olema.Rndpere igapäevane jutt karjaimmuunsusest,kaasa arvatud Tralla Rootsi sõit ja kommentaarid.
  Aga palun proovige selle koroonaga siis vabatahtlikult ennast nakatada,sotsid ja rehfid.Ilma igasuguse hirmuta,sest seda karjaimmuunsust ju pakutakse iga päev rahvale.Nad pole keegi vedelenud haiglas ja saanud tunda,mida see haigus tegelikult tähendab.Kas nendest keegi saab aru,mis toimub kriisi ajal med.töötajatega???
  See punt on suurest võimukaotusest ajukahjustuse saanud,see loomulikult ei tapa neid,vaid tapab valitsust,kes on kriisi ajal õigel kursil olnud.

 • Avatar

  Taoline röökiv,solvav,nõmetsev,tülinoriv,kiuslik,pahatahtlik jne parlament ongi siis see demokraatia ja vabadus mida lääs tervele maailmale peale surub?

 • Avatar

  Kedagi on vaja nokkida ja tampida, kari valib välja kõige nõrgema. Valitsusele pole suurt midagi praegu ette heita, seepärast sobib tümitamiseks hästi Põlluaas.
  Ega see kerge ei ole alatute liberaalide rünnakuid taluda, jääb üle soovida Põlluaasale jõudu ja vastupidavust.

 • Avatar

  Sotsid ja reform püüavad iga hinna eest pildil olla sest nende jaoks on see eksistentsiaalne küsimus. Kogu see sotsireffide korruptiivne maffia on üles ehitatud laialdasele, samuti korumpeerunud “toiduahelale”, kes juba üle aasta on pidanud näppu imema, sest varastamine ja susserdamine on väga raskeks tehtud. Selleks, et toiduahel nende naasmisesse usku ei kaotaks, selleks on sotsireffide jaoks kõik vahendid mängu pandud. Mis keelelt see meelest ja mis saab siis kui mõni politseinik järsku tõdeb, et nii hakkabki olema ja mõistlik oleks hakata sotsireffide sigadusi päevavalgele tooma? Seda kardavad neomarksistidest pätid sotsirefid kõige rohkem, sestap ka selline kohati koomiline tõmblemine ja lihtlabane s*takeeramine ükskõik kus, ükskõik mis viisil.

 • Avatar

  Postimees oli ja on Reffide jt liberaalide häälekandja. Kosmeetiline muudatus konservatiivsuse poole- Lobjaka ja Vooglaiu debatt. Kõik.

 • Avatar

  Kes ei ole veel lugenud hr.Põlluaasa viimast raamatut “Sotsid, interrinde teine tulemine”soovitan soojalt see üle vaadata. Väga hea informatiivne lugemine.

 • Avatar

  Tubli hr Põlluaas, jätkake samas vaimus. Opositsioon on hetkel kui väike jonniv laps—ei söö seda, ei pane selga seda,… . Nad tuleb ilma palgata jätta, kuna ei tee sisuliselt mitte midagi, vaid hoopis takistavad RK tööd. Valijad, vaadake nüüd, kes Te andsite oma hääle säärastele Eesti vaenulikele tüüpidele:KaKa, Ligi, loone, surmakutsar Pevkur, ossinovski, Sikkut,… .

 • Avatar

  Kohutav agenda”SOTSID”koondnimi.

 • Avatar

  Hoplaa! Reformi lein on tõesti kõrvulukustav ja silmipimestav! 🙂 Delfi-EPL esines oma tavalises “headuses” antud küsimuses, mis mind aga üllatas oli Postimees. Ma ei tea kuidas teised, aga Postimees trügib igatases oma idoloogilise suunitlusega juba Reffide- Sotside liberaal- tolerastlikuks roosa-lilla-pruuni värvi häälekandjaks… ERR-st pole mõtet kõneldagi: poleks iial uskunud, et riigi ringhääling sedavõrd süsteemselt ja põhjalikult sellesama riigi vastu töötab.

 • Avatar

  Ma söön oma mütsi ära, kui see ongi meile lubatud demokraatia. Miks meie riigikogu koosneb kolmandikust huligaanidest? Huligaanidest, kes teevad kõik, et saada raha ja võimu. Ja siis vaatab ERR-i koduleheküljel vastu artiklite posu, mis räägivad nagu Reformierakond seisaks tõe ja õiguse eest. Lisaks veel pseudosotsid.. Kümme aastat tagasi kusjuures uskuski suurem osa ühiskonnast, et Reformierakond seisab tõe, õiguse ning Eesti eest ning ERR annab sellest teada. Reformierakonnale küsimus – kuidas te lasite nii hea kriis raisku, et valitsus on tugevam kui kunagi varem? Äkki oleks pidanud rohem Saaremaa taolisi hotspotte korraldama?

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused