Henn Põlluaas Poolas: Nõukogude Liidu ambitsioonid on üle kandunud Vene Föderatsioonile

Uudised,
- Updated
Henn Põlluaas

Riigikogu esimees Henn Põlluaas osales äsja Kesk- ja Ida-Euroopa parlamendispiikrite neljandal tippkohtumisel Varssavis, kus kõneles kommunismi kokkuvarisemisest ja ühise ajaloolise mälu toetamisest.

Ta rääkis, et eelmisel aastal avati Tallinnas Maarjamäel kommunismiohvrite memoriaal, mis on pühendatud rohkem kui 75 000 eestlasele, kes mõrvati, vahistati või küüditati saatuslikel kommunistliku okupatsiooni aastatel 1940–1991.

„Memoriaal on alatiseks meeldetuletuseks, et vabadust ei tohi kunagi võtta enesestmõistetavana,“ ütles ta. „Kahjuks näib, et Nõukogude Liidu kommunistliku režiimi geopoliitilised ambitsioonid on üle kandunud Vene Föderatsioonile. 2008. aastast alates on meie idanaaber käitunud nagu elevant portselanipoes.“

Sellega viitas ta sõjalistele rünnakutele Georgia ja Ukraina vastu. „Meie jaoks on ohumärgiks see, et paljud eurooplased kipuvad unustama või pole isegi kuulnud, et Euroopas on käimas sõda. Eestis teame me väga hästi, kui palju on Ukrainas kaalul meie ning kogu Euroopa jaoks. Ainus lahendus püsiva rahu saavutamiseks on teha lõpp Venemaa agressioonile Ukraina vastu,“ kõneles Põlluaas..

Ta väljendas pettumust eelmisel kuul Helsingis toimunud Euroopa Nõukogu ministrite kohtumisel tehtud otsuses tuua Vene Föderatsioon täielikult tagasi teiste riikide sekka, vaatamata murtud lubadustele ja rahvusvahelise õiguse rikkumistele.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused