Hullumaja puhvet: Helsingi ülikooli sööklatest kaob loomaliha

Uudised,
©Scanpix.
Soomlastel tuleb nüüd lihast suu puhtaks pühkida.

Taimetoitlaste pealetung keskkonnakaitse maski taga ajab oma võrseid aina laiemale. Et vähendada mõju keskkonnale ning soodustada taimetoitluse kasvu, kaotatakse Helsingi ülikooli sööklate menüüdest loomaliha. Sea- ja kanaliha jääb sööklatesse alles, kuid plaan on tõsta taime- ja vegantoitude osakaal 50 protsendini pakutavast.

Loomaliha kaob Helsingi ülikooli Unicafe sööklatest järgmise aasta veebruaris. Otsus puudutab ka kõiksugu pirukaid ja pannkooke, kirjutab Helsingi Sanomat. Unicafe ärijuht Leena Pihlajamäki sõnul saavad nad sellega kaasa aidata süsihappegaasi heite vähendamisele.

Üliõpilastele kuuluva ettevõtte Ylva, kellele sööklad kuuluvad, hinnangul vähendab loomaliha eemaldamine menüüst süsinikujälge 11 protsendi võrra aastas. Unicafe sööklates müüakse umbes 10 000 söögiportsu päevas. Roogades kasutatavast lihast moodustab praegu loomaliha umbes 15 protsenti.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused