Jaak Madison: “Martin Helme kaitses Eesti senist seisukohta ühehäälsuse kaitseks”

Uudised,
- Updated
©UU
Jaak Madison

EKRE ridades Euroopa Parlamenti valitud Jaak Madison leiab, et rahandusministri Martin Helme käitumine Euroopa Stabiilsusmehhanismi (ESM) puudutavas küsimuses oli ainuõige ning ta ei nõustu peaminister Jüri Ratasega.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Vaadates seda arengut, mis on toimunud seoses Euroopa Stabiilsusmehhanismi reformidega, siis tuleb nentida: väga halvas suunas areneb meie jaoks. Veel hullem on aga see, et meil kardetakse kabuhirmus välja öelda seisukoht, et Eesti huvides ei ole ühehäälsuse nõudest loobumine,“ leiab Madison.

Ta jätkab: „See, et rahandusminister Martin Helme kaitses rahandusministrite kohtumisel Eesti senist alati olnud seisukohta ühehäälsuse kaitseks, oli elementaarne. See, et peaminister juba päev hiljem teatas Euroopa Ülemkogu eesistujale Donald Tuskile, et Eestil pole mingitki soovi ühehäälsuse säilitamiseks, on Eesti huvidega vastuolus. Mis on Eesti huvid?“

Madison kirjutab oma Facebooki seinal, et kui me oleme andnud garantiid ESMi ja juba ka reaalselt meie maksumaksjate raha sinna pannud, siis meie huvides on ka olla laua taga otsustaja, kui see raha läheb käiku pankade päästmiseks. Meie huvides ei ole vaadata pealt, kuidas meie raha jagatakse pankadele juhul, kui Eesti arvates see vajalik poleks.

„Seni on olnud maksupoliitika veel ainus valdkond Euroopa Liidus, kus ei saa osadest riikidest üle sõita kvalifitseeritud häälteenamusega ja vajalik on konsensus. Selline Euroopa Stabiilsusmehhanismi reform, kus piisab 85% riikide heakskiidust meie raha jagamiseks näiteks Saksamaa pankade päästmiseks, on vaid pikk samm edasi ka föderaalse maksusüsteemi suunas. Ma siiralt loodan, et see küsimus tuleb valitsuses uuesti lauale ja et meie jaoks on see punane joon,“ rõhutas meie saadik Euroopa Parlamendis.

Möödunud nädala reedel teatas rahandusminister Martin Helme, et eurola rahandusministrite kohtumisel jäi Eesti võrreldes teiste Euroopa liidu liikmesriikidega eriarvamusele ESM-i reformimise osas. Nimelt oli Helme seisukohal, et ESM-i kriisifondi vahendite kasutamisel peab olema liikmesriikidel õigus otsust vetostada ning otsus ei peaks lähtuma häälteenamusest. Selle tahtmisega esindas Helme EKRE seisukohti, mis on soovinud ESM-ist välja astuda, kuid mitte valitsuskabineti seisukohti, mis reforme toetab.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused