Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Jaak Madison meeleavaldustel osalevatele noortele: kui kliimat päriselt säästa tahate, siis alustuseks loobuge oma nutitelefonidest

-
13.09.2019
© Scanpix

Euroopa Parlamendi liige Jaak Madison (EKRE) kutsub noori kliimakaitsjaid loobuma nutitelefonidest, mille tootmine saastab loodust või elama ja tarbima normaalselt. Vatasel juhul pole mõtet meeleavaldustel keksida.

“Vaadates artikleid-lugusid uudistes kliimakonverentsi teemal, siis iseenesest on tore ning vahva, et noored inimesed käivad väljas värskes õhus meelt avaldamas ning proovivad ka sõna sekka öelda. Samas ei tohi unustada ka fakte ning tarku soovitusi, et ka päriselt maailma säästa ning elukeskkonda kaitsta,” kirjutab Madison.

Esiteks märgib ta, et süsihappegaasid on küll pahad ja ega nende mõttetu keskkonda paiskamine head ei tee, kuid globaalses mõttes oleme meie siis marginaalsed tegijad, sest Eesti osakaal CO2 heidetes on 0,05%. See pole just suur number.

Teiseks, maailma kliima küll soojeneb, kuid põhjustes pole ka teadlased lõpuni kindlad. Inimfaktor võib olla küll oluline selles, kuid mitte määrav.

“Seega soovitus lastele-noortele protestijatele: lugege ajalooteemalisi raamatuid, eriti enne inimtegevust käsitlevaid teoseid. Saate teada, et kliimamuutused on olnud järsud ja kardinaalsed ka enne inimeste tegevust,” lisab eurosaadik.

Kolmandaks kutsub ta üles näitama ise eeskuju: “Ärge ostke või ärge laske oma vanematel endale osta nutitelefone, kuna seal kasutatakse väärtuslikke muldmetalle, mille saamise nimel rikutakse palju loodust. Ärge ostke riideid odavkettidest, kuna nende valmistamisel kasutatakse Bangladeshi odavtööjõudu. Minge maale elama ja elage naturaalmajanduslikult. Ärge käige duši all, kui selle tarbeks saadakse elektrit põlevkivist. Ärge vaadake ka televiisorit või ärge laadige oma nutitelefone, kui elekter tuleb jätkuvalt põlevkivitööstuse tulemusena. Kui on piisavalt energiat ja võimalust ning need soovitused tehtud, siis minge seda kuulutama ka laias maailmas, kes heidavad keskkonda 99,95% süsihappegaasidest.”

Jaak Madison rõhutab, et kui see tehtud, siis räägime edasi seni, kui pole, siis pole mõtet ka keksida meeleavaldustel.

Ta peab mõistlikuks elada normaalselt elu – ära viska prügi maha, söö taldrik tühjaks ning tarbi mõõdukalt ning ära ole paanikas asjade pärast, mida tegelikult inimene mõjutada ei saa.

UU